Tylko w tym roku strażacy odnotowali łącznie 964 zdarzenia. Ugasili 406 pożarów, interweniowali również w 533 zagrożeniach miejscowych, które obejmują wszelkiego rodzaju ratownictwo techniczne, medyczne, drogowe oraz chemiczne.
Do połowy listopada odnotowano także 25 fałszywych alarmów. Na szczęście tylko 4 z nich należały do tzw. złośliwych. Pomimo starań funkcjonariuszy, nie obeszło się bez ofiar. 10 osób zginęło, zaś 142 zostały ranne. Szczęśliwie nie ucierpiał w tym roku jeszcze żaden strażak.
W 2007 pośród 160 rannych znalazł się jeden z funkcjonariuszy. Miejmy nadzieję, że do końca tego nic takiego się nie wydarzy. Tym bardziej, że w ratowaniu naszego życia pomoże strażakom nowoczesny sprzęt. Jest wart 110 tys. zł, a zapłaciły za niego: łomżyńska komenda, samorząd miasta i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?