Losowanie Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej online. Z kim gra Wisła, Legia

opr KaWu
Cud i marzenia o Manchesterze.

Spełnił się cud i Wisła Kraków awansowała do 1/16 finału Ligi Europejskiej. Losowanie fazy pucharowej odbędzie się w piątek w Nyonie.

"Biała Gwiazda" wygrała 2:1 z Twente Enschede. Do pełni szczęścia brakowało jednak, by Duńczycy z Odense odebrali punkty Fulham. Anglicy prowadzili już 2:0 i wydawało się, że nic nie stanie im na przeszkodzie w zajęciu drugiego miejsca w grupie. Odense jednak walczyło do końca. W 64. minucie Hans Henrik Andreasen strzelił kontaktowego gola. Było już 2:1. Kiedy Wisła zakończyła spotkanie z Twente, rezultat meczu w Londynie wciąż nie ulegał zmianie. Ale nagle nadeszła sensacyjna wiadomość, że Duńczycy doprowadzili do remisu! W 3. minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Djiby Fall.

Losowanie Ligi Europejskiej. Zobacz z kim gra Wisła i Legia

- Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Nie wiem kiedy tak naprawdę dotrze do mnie, że awansowaliśmy - długo powtarzał Kazimierz Moskal, trener Wisły.

- Nie za bardzo wierzyliśmy, ze Fulham straci punkty u siebie z Odense. Stało się to w ostatniej minucie spotkania, co wydaje się całkowicie nieprawdopodobne. Teraz mamy chwilę radości po tej niezbyt udanej rundzie w lidze - dodał Cezary Wilk.

Krakowianie czekają na piątkowe losowanie 1/16 i 1/8 finału. - Chciałbym trafić na jeden z klubów z Manchesteru. To moje marzenie. W piłce nożnej wszystko szybko się zmienia, więc nie mam zamiaru długo czekać na mecze z mocnymi rywalami - stwierdził Wilk.

Oprócz Manchesteru United i Manchesteru City, Wisła może trafić na tak renomowane firmy, jak Valencia, Olympiakos Pireus, Schalke 04, Sporting Lizbona, czy Athletic Bilbao.

W piątek rywala pozna również Legia Warszawa. Legioniści, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans, w czwartek fazę grupową zakończyli wyjazdowym meczem z Hapoelem Tel Awiw.

W piątkowym losowaniu 12 zwycięzców grup Ligi Europy oraz cztery najlepsze kluby z trzecich miejsc w fazie grupowej Ligi Mistrzów trafią na 12 klubów z drugich miejsc w grupie LE oraz cztery pozostałe zespoły z Ligi Mistrzów.