Lotto Ekstraliga. Liderzy z Białegostoku i Suwałk wygrywają i walczą o mistrzostwo

W Białymstoku w akcji zobaczyliśmy wielokrotnych mistrzów Polski zespół SKB Litpol-Malow Suwałki Wojciech Wojtkielewicz
Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok odniosły kolejne zwycięstwa w Lotto Ekstralidze.

Mecze V rundy Lotto Ekstraligi odbyły się w Białymstoku, Pszczynie, Warszawie i Łodzi. W Białymstoku zobaczyliśmy drużynę wielokrotnego mistrza Polski, obrońcę tytułu sprzed roku, SKB Litpol Malow Suwałki.

Suwalczanie pewnie pokonali AZS AGH Kraków 7:0, i młodzież z ośrodka szkoleniowego PZBad. OSSM-SMS Białystok 6:1.
Dominującymi postaciami w suwalskiej ekipie były najmłodsze badmintonistki Anastazja Chomicz i Ulijana Wolskaja.
Anastazja i Ulijana rywalizację na białostockim korcie kończyły szybkimi, zdecydowanymi zwycięstwami w dwóch setach.
Na zwycięstwo rywalizacji z krakowiankami Chomicz i Wolskaja potrzebowały w grach pojedynczych odpowiednio 13 i 14 minut, w grze podwójnej tylko 11 minut, z badmintonistkami OSSM -SMS Białystok podobnie 14, 15 i 22 minuty - w deblu kobiet.
Zwycięstwa SKB Litpol-Malow w Białymstoku dobrze wsparli, jak przystało na mistrzów, weteranów — zwycięsko Michał Łogosz/Kamila Augustyn w grze mieszanej.

W drugim meczu z podopiecznymi Pawła Lenkiewicza — OSSM -SMS Białystok suwalscy badmintoniści mieli problem tylko w przegranej grze podwójnej mężczyzn.

Łukasz Moreń/Michał Aleksandrowicz (SKB Litpol-Malow) ulegli w trzech setach 1:2 (15:11, 11:15, 13:15) parze Maksymilian Danielak/Dawid Perkowski (OSSM-SMS Białystok).

Młodzież z OSSM-SMS Białystok w trzecim spotkaniu odniosła cenne zwycięstwo z AZS AGH Kraków 4:3.
Hubal Białystok rywalizował natomiast w Warszawie. Białostoczanie, którzy w tym sezonie uważani są za największego faworyta do złotych medali, wysoko pokonali ABRM Warszawa 6:1 oraz Sportową Politechnikę Gdańsk 7:0.
Liderem Lotto Ekstraliga Badmintona jest KU AZS UM Łódź, który zainkasował dotychczas komplet punktów - ma dwa mecze rozegrane więcej od SKB Litpol-Malow i UKS Hubal Białystok.

Hitowe spotkanie SKB Litpol-Malow Suwałki z UKS Hubal Białystok odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00 w hali OSiR Suwałki.