Lotto Superliga. Wygrana była blisko. Dojlidy przegrywają z Gwiazdą Bydgoszcz po pięciu meczach

Dojlidy Białystok
W meczu Lotto Superligi, rozegranym awansem, tenisiści stołowi Dojlid Białystok przegrali z Gwiazdę Bydgoszcz 2:3 zdobywając 1 punkt.

Białostoczanie stoczyli porywająca walkę z Gwiazdą Bydgoszcz. Od stanu 0:2 doprowadzili do remisu i w meczu deblowym byli bardzo blisko przechylenia zwycięstwa na własną korzyść.

Mecz z Gwiazdą rozpoczął się od pojedynku Patryka Zatówki z Mołdawianinem Ursu. O losach spotkania zadecydował ostatni, piąty set. Od stanu 6:6 do ataku ruszył Ursu. Efektem była szybko wypracowana przewaga, której zawodnik gości nie oddał do końca, wygrywając ostatecznie 3:2.

W następnym meczu Kamil Zdzienicki spotkał się z Koreńczykiem Kang Dongsoo. Zawodnik Dojlid walczył dzielnie, ale na tenisistę z Bydgoszczy to nie wystarczyło. W trzecim secie Kamil był bliski wydłużenia spotkania, ale finalnie to Dongsoo cieszył się ze zwycięstwa, po którym jego zespół prowadził już 2:0.

Nadzieję na jakiekolwiek punkty w starciu z Gwiazdą Bydgoszcz przywrócił białostoczanom Aleksander Khanin, który łatwo pokonał Artura Grelą. W kolejnym meczu Patryk Zatówka bardzo cierpliwie kruszył mur ustawiony przez koreańskiego obrońcę Gwiazdy pokonując rywala 2:0 doprowadzając do remisu 2:2 w całym spotkaniu. Po raz kolejny w tym sezonie o ostatecznym rezultacie w meczu Dojlid decydował mecz deblowy.

Decydujące starcie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy wygrali pierwszego seta 11:8. Takim samym wynikiem zakończył się też drugi set, z tą różnicą, że tym razem cieszyli się goście. Decydującą partię również lepiej zaczęli tenisiści Dojlid, którzy prowadzili 4:2. Niestety w tym momencie stało się coś złego. Zdzienicki i Khanin zatrzymali się, a pięć punktów z rzędu zdobyli goście. Końcówka seta również należała do nich i to oni ostatecznie cieszyli się z wygranej w Białymstoku.

Dojlidy Białystok - LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 2:3
Patryk Zatowka – Wladislav Ursu 2:3 (8:11, 11:9, 11:6, 10:12, 7:11)
Kamil Zdzienicki – Kang Dongsoo 0:3 (5:11, 8:11, 12:14)
Aleksander Khanin – Artur Grela 3:0 (11:6, 11:9, 11:4)
Patryk Zatówka – Kang Dongsoo 2:0 (15:13, 11:9)
Aleksander Khanin, Kamil Zdzienicki – Wladislav Ursu,Artur Grela 1:2 (11:8, 8:11, 8:11)

1. DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 8 20 23:10
2. LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz 9 20 24:12
3. KS AZS AWFIS BALTA Gdańsk 8 17 21:12
4. ENERGA MANEKIN Toruń 8 17 20:12
5. SOKOŁÓW SA Jarosław 8 16 21:13
6. FIBRAIN KU AZS POLITECHNIKA Rzeszów 8 14 18:14
7. KS DEKORGLASS Działdowo 9 13 14:18
8. DOJLIDY Białystok 9 12 18:22