Mają apetyt na fundusze z programów transgranicznych. Spotkanie w PODR

Redakcja
Przewodniczący poszczególnych zespołów zadeklarowali szczegółowe rozpatrzenie zgłoszonych pomysłów
Przewodniczący poszczególnych zespołów zadeklarowali szczegółowe rozpatrzenie zgłoszonych pomysłów PODR Szepietowo
Udostępnij:
Możliwości wspólnego pozyskiwania środków z programów transgranicznych były głównym celem spotkania w dniach 1-2 lutego br. delegacji z Litewskiego Centrum Doradztwa Rolniczego w Akademiji (Litwa), Łotewskiego Centrum Doradztwa Rolniczego i Szkoleń w Ozelnikach (Łotwa) i Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W dwudniowych obradach przeanalizowano obszary wspólnych zainteresowań takie jak rozwój turystyki wiejskiej w oparciu o produkt tradycyjny, popularyzację małego przetwórstwa, wdrażanie zintegrowanej produkcji roślin, wzajemne uczestnictwo w przedsięwzięciach wystawienniczo - targowych, promocję produktów rolniczych.

Oceniono szanse i możliwości aplikowania do programów transgranicznych np. Interreg V-A Litwa – Polska, Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 oraz krajowych programów finansujących edukację i transfer wiedzy, czy programów wspierających promocję żywności.

 

Właśnie o funduszach wspierających promocję żywność na polskim rynku mówiła w swoim wystąpieniu uczestnicząca w drugim dniu obrad Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku - Jadwiga Zabielska.

Zespołom z poszczególnych Ośrodków przewodniczyli dyrektorzy: Martins Cimermanis (Łotewskie Centrum Doradztwa Rolniczego i Szkoleń), Edvaras Makelis (Litewskie Centrum Doradztwa Rolniczego), Adam Niebrzydowski (Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego). 

W podsumowaniu poszczególni przewodniczący wyrazili zadowolenie z możliwości spotkania się i wymiany uwag i doświadczeń, oraz zadeklarowali szczegółowe rozpatrzenie zgłoszonych pomysłów, oraz dalszego podtrzymywania wzajemnych kontaktów.

Źródło: PODR Szepietowo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie