MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mają głowy do biznesu

Kazimierz Radzajewski [email protected]
Być może te licealistki z monieckiego LO założą w przyszłości własne firmy. Teraz tylko dla siebie uczą się zasad biznesu.
Być może te licealistki z monieckiego LO założą w przyszłości własne firmy. Teraz tylko dla siebie uczą się zasad biznesu. Fot. K. Radzajewski
Mońki. Licealiści z Moniek byli już w Turcji, wygrali dla szkoły sprzęt informatyczny. Teraz piszą biznesplan i chcą pojechać na Maltę.

Licealiści ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości już wiedzą jak zrobić pierwszy biznes. Biorą udział w projektach, które uczą praktycznego zastosowania ekonomii w prowadzeniu firmy. Marzą się im własne biznesy, ale zanim to nastąpi, sięgają po główne nagrody w konkursach.

Dziesięcioro uczniów z monieckiego LO zaangażowało się w utworzenie Szkolnego Eko-Klubu Przedsiębiorczości. Do rywalizacji stanęło 10 szkół z regionu, które odpowiedziały na zaproszenie Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.
W perspektywie jest główna nagroda, którą jest pobyt na Malcie.

- Teraz młodzież uczy się zarządzania, marketingu, finansów, podatków, ekonomii, ekologii - mówi Krzysztof Falkowski, opiekun koła.
Już powstaje biznesplan, który ma dotyczyć hipotetycznej ekofirmy.

- Będzie to coś związanego z naszą Biebrzą, ale to tajemnica, bo konkurencja nie śpi - żartują uczniowie.

Fachową poradą służą im ekonomiści.

- Nawet fikcyjna działalność gospodarcza pobudza kreatywność. Wygrany zespół dowie się zaś na Malcie jak godzić biznes z ochroną środowiska - podkreśla rolę warsztatów biznesowych Bartosz Kulikowski, menedżer projektu z PFRR.

Starsi koledzy adeptów szkolnego biznesu wygrali w 2002 r. dla swojego LO sprzęt informatyczny za 100 tys. zł. Dwa lata temu inny zespół znalazł się w projekcie Socrates. W ramach wymiany międzynarodowej uczniowie z Turcji byli w Mońkach, zaś moniecczanie w tureckim Besni. Może pojadą też na Maltę. To będzie korzyść z dobrego biznesplanu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna