Mama 4 Plus: Wniosek do pobrania. Emerytura Plus dla matek 4 dzieci [14 marca 2019] Warunki, zasady, ile pieniędzy, od kiedy?

mac aip
Mama 4 Plus: Wniosek do pobrania. Emerytura Plus dla matek 4 dzieci [12 marca 2019] Warunki, zasady, ile pieniędzy, od kiedy? 123rf
Mama 4 plus od pierwszego marca w Polsce. Ile wyniesie emerytura dla matek? Od kiedy można składać wniosek Mama 4 plus? Matczyna emerytura, czyli inaczej rodzicielskie świadczenie uzupełniające z programu Mama 4 Plus, może objąć ponad 80 tysięcy osób.

Mama 4 Plus: Emerytura dla matek czwórki dzieci. Wniosek do pobrania, zasady, warunki, ile dla kogo

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska podczas prezentacji „mapy drogowej” zmian zapowiedzianych w tzw. Nowej Piątce zadeklarowała, że projekt dotyczący dodatkowego świadczenia „Emerytura+” jest gotowy i może być zaprezentowany choćby jutro. Projekt dotyczący świadczenia „500+” na każde dziecko ma być przedstawiony w połowie marca.

WNIOSKI EMERYTURA DLA MATEK PORADNIK MAMA 4 PLUS Zasady i wy...

Mama 4 Plus. Kto otrzyma emeryturę Plus dla matek?

Jak przyznała podczas spotkania w KRPM minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, „Emerytura+” do znakomita propozycja. – Osoby starsze to ta grupa, którą jesteśmy szczególnie zainteresowani. (…) Emeryci i renciści naprawdę czekają na ten jednorazowy dodatek – podkreśliła szefowa MRPiPS. I dodała: „Przyszedł taki moment, gdy możliwości budżetu są takie, że możemy to dodatkowe świadczenie sfinansować”.

Emerytura Mama 4 Plus. Kto ją otrzyma i od kiedy? Ile dostanie? [ZASADY, WARUNKI, WNIOSEK] 14.03.2019

Nowa emerytura plus. Mama 4 Plus dla matek z czwórką dzieci

- Jest jeszcze jeden projekt w naszej „Piątce”, program „Rodzina 500+”. Dzisiaj ta pomoc może być adresowana do każdego dziecka, bez względu na kryterium dochodowe. Jeszcze niedawno wydawało się, że niemożliwe jest wprowadzenie programu „Rodzina 500+”, a wystarczyło zmniejszyć lukę VAT, uszczelnić systemy, uważnie przeanalizować budżet i znalazły się środki na programy przełomowe, budujące silną polską rodzinę – mówiła minister Elżbieta Rafalska.

**

MAMA 4 PLUS Emerytura dla matek. Wnioski o emeryturę dla matek. ZASADY MAMA 4 PLUS. Emerytura dla matek: na czym polega? Wnioski do ZUS

**

Emerytura dla matek wchodzi w życie 1 marca 2019. Program Ma...

Mama 4 Plus. Zasady, warunki, dla kogo, od kiedy. Wniosek do pobrania

Projekt ma być gotowy w połowie marca i przekazany do konsultacji społecznych. – Wierzę, że pan prezydent z przyjemnością złoży pod nim podpis. Od 1 lipca zmiany wejdą w życie, rozpocznie się zbieranie wniosków. To dodatkowy koszt 10 mld zł, ale to najlepsza inwestycja, inwestycja w rodzinę – dodała minister.

Mama 4 Plus. Emerytura dla matek 4 dzieci. Minister Rafalska: warto złożyć wniosek o Mama 4+

Minister Elżbieta Rafalska zwróciła się do seniorów, a także do osób z ich bliskiego otoczenia, informując o programie "Mama 4+". Zachęciła, aby poinformować osoby, które mogą skorzystać z programu, w jaki sposób mogą złożyć wniosek. Dzięki temu informacja dotrze do jak najszerszego grona zainteresowanych.

Mama 4 Plus. Kto nie dostanie świadczenia

Projekt przewiduje, że świadczenie co do zasady nie będzie przysługiwało:

  • osobie, którą sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub której sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej;
  • w przypadku długotrwałego zaprzestania wychowania małoletnich dzieci;
  • gdy po przyznaniu świadczenia osoba, która je pobiera, jest tymczasowo aresztowana lub odbywa karę pozbawienia wolności lub przebywa w całodobowych placówkach odwykowych dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Matczyna emerytura: wniosek o emeryturę dla matek w ramach Mama 4 Plus

Zgodnie z tym, co przekazała Elżbieta Rafalska oraz co przeczytać można w projekcie ustawy o emeryturze dla matek, świadczenie byłoby przyznawane po złożeniu wniosku. Wniosek o matczyną emeryturę powinien zawierać następujące dane:

  • dane osoby ubiegającej się o świadczenie (imię i nazwisko, PESEL lub numer paszportu, adres zamieszkania oraz korespondencyjny)
  • żądanie wnioskodawcy (wskazanie świadczenia, o które wnioskuje)
  • czytelny podpis
  • akty urodzenia dzieci
  • oświadczenie o sytuacji rodzinnej, majątkowej i materialnej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie