Manchester-Schalke wideo [BRAMKI skrót meczu]. Pogrom w Anglii

KaWu
Manchester-Schalke wideo [BRAMKI skrót meczu]
Manchester United wygrał z Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1) w rewanżowym meczu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do finału, w którym 28 maja na Wembley w Londynie zagra z Barceloną.

Jeszcze przed wczorajszym spotkaniem nikt chyba nie miał wątpliwości, kto jest w tym dwumeczu faworytem. Schalke miało teoretyczne szanse na odrobienie strat i awans do finału, jednak w praktyce strzelenie trzech bramek na Old Trafford jest niemal niewykonalne.

Manchester United pewnie wygrał z Schalke 4:1 i po raz trzeci w ciągu czterech lat awansował do finału Ligi Mistrzów.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w 26 minucie, kiedy Ekwadorczyk Antonio Valencia wykorzystał świetne prostopadłe podanie Darrona Gibsona.

Sześć minut później kibice zgromadzeni na Old Trafford mogli cieszyć się z kolejnego gola. Na 2:0 podwyższył Gibson, a podawał Portugalczyk Nani.

Kontaktową bramkę w 35 minucie zdobył Jose Manuel Jurado. Jednak to było wszystko, na co było stać Schalke. W drugiej połowie gole strzelali tylko piłkarze Czerwonych Diabłów, a konkretnie Anderson. W 72 i 76 minucie.

Manchester United - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:1 (2:1)

Bramki: dla Manchesteru - Anderson dwie (72, 76), Antonio Valencia (26), Darron Gibson (31); dla Schalke - Jose Manuel Jurado (35).

Sędzia: Pedro Proenca (Portugalia). Widzów: 74 607.

Pierwszy mecz - 2:0. Awans - Manchester United.

Manchester United: Edwin van der Sar - Rafael (60-Patrice Evra), Chris Smalling, Jonny Evans, John O'Shea - Antonio Valencia, Paul Scholes (73-Darren Fletcher), Nani, Darron Gibson, Anderson - Dymitar Berbatow (77-Michael Owen)

Schalke: Manuel Neuer - Atsuto Uchida, Benedikt Hoewedes (70-Klaas-Jan Huntelaar), Christoph Metzelder, Sergio Escudero - Jefferson Farfan (75-Joel Matip), Kyriakos Papadopoulos, Jose Manuel Jurado, Alexander Baumjohann (46-Edu - Julian Draxler, Raul.