td
Pawel Relikowski / Polska Press
Maria Andrejczyk zdobyła srebrny medal na IO w Tokio. Zawodniczka Hańczy Suwałki zajęła drugie miejsce z wynikiem 64,61 w konkurencji rzutu oszczepem. Wygrała Chinka Shiying Liu z rezultatem 66,64 m, a trzecia była Australijka Kelsey-Lee Barber z wynikiem 64,56 m.

To pierwszy medal Marii Andrejczyk na igrzyskach i drugi wywalczony przez reprezentantów województwa podlaskiego na igrzyskach w Tokio. Dwa dni temu pierwszy w historii medal olimpijski wywalczył Wojciech Nowicki, który zajął pierwsze miejsce w rzucie młotem.

Pochodząca z Sejn Andrejczyk była już blisko olimpijskiego podium pięć lat temu w Rio de Janeiro, ale wówczas ostatecznie zajęła czwarte miejsce. W tym roku zawodniczka Hańczy Suwałki zapowiadała walkę o medal i już w kwalifikacjach rzuciła 65,24, co było najlepszym wynikiem, dlatego apetyty były spore.

Nasza zawodniczka w finałowej rozgrywce rozkręcała się stopniowo - najpierw rzuciła 62,56, co dało jej trzecie miejsce, potem uzyskała 64,61, co spowodowało awans o jedną lokatę. Niestety, kolejne próby lepsze nie były i nie udało się wyprzedzić Chinki, która już w pierwszej próbie odnotowała 66,64. Ale radość ze srebra i tak była spora.

Chciałam więcej, i na pewno jakiś niedosyt jest, ale o czym tu mówić, mam srebrny medal igrzysk olimpijski - mówiła wyraźnie wzruszona Andrejczyk w wywiadzie dla TVP.

W piątek o 13:50 polskiego czasu rozpocznie się olimpijski konkurs rzutu oszczepem. Wielką nadzieją naszych kibiców na medal, nawet złoty, będzie Maria Andrejczyk. Lekkoatletka wyróżnia się nie tylko wynikami sportowymi, ale i urodą.Zobacz dużo zdjęć Marii Andrejczyk ->>>Czytaj również:To nie koniec medali Polaków?! Bukmacherzy stawiają na naszych zawodnikówOdmówiła "Playboyowi", postawiła na sport. Najpiękniejsza zawodniczka na świecie?

Piękna Maria Andrejczyk ze srebrnym medalem! Urocza oszczepn...