Tomasz Dębek
Vesović i Rashford
Vesović i Rashford ADRIAN DENNIS/AFP/East News
Raz się wygrywa, raz się przegrywa. Po wysokich zwycięstwach Legii Warszawa w ekstraklasie Marko Vesović musiał zejść na ziemię. W barwach reprezentacji Czarnogóry przegrał z Anglią na Wembley 0:7. Cudem uniknął czerwonej kartki, za to ośmieszył wręcz gwiazdę Liverpoolu.

Marko Vesović cieszył się niedawno ze zwycięstwa Legii Warszawa z Wisłą Kraków 7:0. W meczu nie zagrał z powodu kontuzji. Po powrocie do zdrowia zaliczył 90 minut w reprezentacji Czarnogóry. I to w nie byle jakim spotkaniu, bo z Anglikami na Wembley. O wyniku 28-latek wolałby jednak jak najszybciej zapomnieć. Tym razem to jego drużynie zaaplikowano siedem bramek...

Wynik mógł być jeszcze wyższy. W gorącej wodzie kąpany "Veso" i tym razem nie utrzymał nerwów na wodzy. W 33. minucie (było już wtedy... 4:0 dla gospodarzy) sfaulował Marcusa Rashforda w okolicach narożnika boiska. Gwiazdor Manchesteru United odepchnął legionistę, ten z kolei podbiegł do rywala i starł się z nim głowami. Kontakt nie był mocny, ale intencja oczywista. Rashford apelował do sędziego o czerwoną kartkę, Antonio Miguel Mateu Lahoz zlitował się jednak nad Czarnogórcem i pokazał mu tylko żółtą.

Mimo wysokiej porażki piłkarz Legii przeżył przynajmniej chwilę triumfu. W jednej z akcji powstrzymał czołowego obrońcę Premier League, Trenta Alexandra-Arnolda. Vesović nie dał się okiwać 21-latkowi, odebrał mu piłkę, nabrał go na zwód i minął z futbolówką u nogi.