Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał stypendia 120 młodym talentom z całego regionu. Mamy pełną listę! (zdjęcia)

Olga GoździewskaZaktualizowano 
Tańczą, śpiewają, grają na instrumentach, malują, a nawet produkują filmy. 120 uczniów z województwa podlaskiego odebrało stypendia Marszałka Województwa Podlaskiego. Podczas wielkiej gali młode talenty pokazały co potrafią!

21 lutego (czwartek) o godz. 11 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego dla dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie z z różnych części naszego regionu. W tym roku pieniądze na rozwój otrzymało 120 laureatów.

Oto pełna lista stypendystów:

1.Andrejuk Filip – Białystok, modelarstwo
2.Bagińska Aleksandra – Karwowo (gmina Radziłów), film
3.Bilbin Bernadeta – Suwałki, muzyka (skrzypce)
4.Błaszczuk Filip – Siemiatycze, muzyka (klarnet)
5.Bonarska Zuzanna – Augustów, muzyka (gitara)
6.Bondaruk Zuzanna – Bielsk Podlaski, plastyka
7.Borkowicz Małgorzata – Łomża, plastyka (malarstwo i rysunek)
8.Borowik Julia – Białystok, muzyka (śpiew, saksofon), teatr
9.Brzoska Liliana – Wysokie Mazowieckie, taniec (ludowy)
10.Citkowski Marek – Knyszyn, plastyka
11.Chodakowska Maria – Białystok, muzyka
12.Chodziutko Roksana – Dubaśno (powiat sokólski, gmina Nowy Dwór), literatura, plastyka, fotografia
13.Chomaniuk Damian –Białystok, taniec (towarzyski)
14.Czerklański Maciej – Brańsk, muzyka (śpiew), film, teatr, literatura
15.Dobrowolska Oliwia – Białystok, taniec (towarzyski)
16.Darangowska Aleksandra – Białystok, film, teatr, literatura, plastyka, animacja (film animowany), fotografia
17.Gacka Anna – Białystok, film, literatura, plastyka, fotografia
18.Gołaszewska Magdalena – Klimasze (powiat zambrowski, gmina Zambrów), plastyka (rysunek, malarstwo, rzeźba)
19.Gołębicka Oliwia – Czarna Białostocka, taniec (współczesny, hip-hop)
20.Gosk Oliwia – Hryniewicze (powiat białostocki, gmina Juchnowiec Kościelny), muzyka (gra na oboju)
21.Górnicka Zofia – Białystok, muzyka (gra na oboju)
22.Górska Maria – Białystok, muzyka (gra na oboju)
23.Grabowska Paulina – Białystok, taniec (towarzyski)
24.Grądzki Tomasz – Suwałki, muzyka (akordeon)
25.Gruszewska Urszula – Cieliczanka (powiat białostocki, gmina Supraśl), literatura, plastyka, fotografia
26.Grygutis Amelia – Czerwonka (gmina Szypliszki), śpiew (ludowy)
27.Halliopa Marta – Putkowice Nadolne (powiat siemiatycki, gmina Drohiczyn), muzyka (gitara), taniec (ludowy i narodowy), plastyka
28.Hancewicz Jakub – Białystok, muzyka (gitara, fortepian, pianino)
29.Iwaniuk Katarzyna – Supraśl, teatr, taniec (ludowy)
30.Jaczewski Paweł – Raczki, muzyka (saksofon, jazz tradycyjny)
31.Kaczyńska Gabriela – Wysokie Mazowieckie, plastyka
32.Kamińska Magdalena – Goniądz, śpiew
33.Kania Krzysztof Paweł – Białystok, muzyka (puzon)
34.Karczewska Izabela – Czyże (gmina Hajnówka), muzyka (fortepian)
35.Kawalec Mateusz – Nowodwory (gmina Ciechanowiec), śpiew
36.Kazimierczuk Magdalena – Pieczyski (gmina Perlejewo), plastyka, fryzjerstwo artystyczne
37.Kaźmierczak Justyna – Wasilków, teatr, aerobic
38.Klimaszewska Wiktoria – Klimaszewnica (gmina Radziłów), film
39.Klimiuk Ksenia – Białystok, taniec (towarzyski)
40.Koniecko Adrian – Fasty (powiat białostocki, gmina Dobrzyniewo Duże), taniec (towarzyski)
41.Koniecko Wiktoria -Fasty (powiat białostocki, gmina Dobrzyniewo Duże), taniec (towarzyski)
42.Korytkowski Rafał - Łomża, teatr, literatura
43.Kosicka Weronika – Żyrwiny (powiat suwalski, gmina Szypliszki), muzyka (śpiew), plastyka
44.Kosicka Zuzanna – Żyrwiny (powiat suwalski, gmina Szypliszki), muzyka (ludowa), plastyka
45.Kosielińska Izabela Kamila – Ogrodniczki (gmina Supraśl), muzyka (gra na oboju)
46.Kosińska Milena – Drohiczyn, taniec (polski), literatura, plastyka, malarstwo, fotografia
47.Kosiński Zbigniew Marek –Drohiczyn , taniec (polski, ludowy i narodowy), literatura, plastyka, malarstwo, fotografia
48.Kościuch Karolina – Suwałki, muzyka (klarnet)
49.Kot Ewa – Dubiny (powiat hajnowski, gmina Hajnówka), muzyka (skrzypce, pianino, muzyka ludowa), teatr, recytacja
50.Kryś Weronika – Białystok, muzyka (flet), taniec (klasyczny, balet)
51.Kuczyński Paweł – Bielsk Podlaski, film, teatr, recytacja
52.Kućmierowski Kamil – Białystok, plastyka, projektowanie ubioru artystycznego
53.Kulesza Małgorzata – Białystok, muzyka (fortepian, kompozycja)
54.Kułakowski Maciej – Sokółka, muzyka (perkusja, gitara, śpiew)
55.Kuprjanowicz Kamila – Białystok, muzyka (perkusja), taniec
56.Kuzyka Julia – Nowodworce (gmina Wasilków), muzyka (śpiew), teatr
57.Kuźma Michał – Borowskie Gziki (powiat białostocki, gmina Turośń Kościelna), plastyka (malarstwo, rysunek)
58.Lewandowska Wiktoria – Łapy, plastyka
59.Łapińska Aleksandra – łapy, muzyka (pianino, śpiew), teatr
60.Łosiewicz Kamila Kinga – Białystok, muzyka
61.Łowczecki Jakub – Sokółka, film (dokumentalny)
62.Maciejczuk Roksana Maria – Suwałki, muzyka (skrzypce, fortepian, śpiew solowy)
63.Maj Aleksandra – Wasilków, teatr, taniec, literatura, recytacja
64.Marszałek Monika – Białystok, muzyka (fortepian)
65.Mądry Wojciech – Osowicze (gmina Wasilków), muzyka (gra na oboju)
66.Moczydłowska Oliwia – Zambrów, śpiew
67.Modzelewska Izabela – Śniadowo (powiat łomżyński, gmina Śniadowo), muzyka (śpiew)
68.Niczyporuk Weronika – Boćki, muzyka (fortepian, muzyka estradowa i musicalowa)
69.Niksa Mateusz – Łomża, muzyka (akordeon), plastyka, fotografia, reżyseria dźwięku, realizacja oświetlenia scenicznego
70.Niedźwiecka Amelia – Słobódka (powiat suwalski, gmina Szypliszki), muzyka (pianino, śpiew)
71.Nikolopoulou Melania Arthemis – Augustów, muzyka (skrzypce)
72.Odachowska Oliwia – Radziłów (powiat grajewski, gmina Radziłów), film
73.Oleksiak Urszula – Bielsk Podlaski, muzyka (skrzypce, śpiew), teatr, taniec (tradycyjny), folklor i etnografia
74.Olszewski Jakub – Suwałki, muzyka (adordeon)
75.Orlińska Paulina – Białystok, taniec (towarzyski)
76.Pałczyńska Kinga – Kolonia Przerośl (powiat suwalski, gmina Przerośl), film, plastyka, fotografia
77.Penpicki Emil – Białystok, muzyka (saksofon, fortepian)
78.Perkowski Przemysław – Białystok, muzyka (fortepian)
79.Piekarska Maria – Białystok, muzyka (pianino, fortepian), teatr, taniec (ludowy)
80.Polkowska Julia – Białystok, film
81.Poskrobko Krystian – Waśki (gmina Narew), teatr
82.Porzezińska Natalia – Siemiatycze, muzyka (fortepian)
83.Puc Dominika–Hajnówka, teatr, recytacja
84.Pukszta Weronika – Mońki, orkiestra dęta (gra na baryton Hornie)
85.Puza Ewa – Suwałki, plastyka
86.Raciborska Natalia Anna – Łapy, teatr
87.Rojewska Izabela – Jankowo Młodzianowo (powiat łomżyński, gmina Nowogród), teatr, literatura, recytacja (gwara kurpiowska)
88.Romanowska Zofia – Klepacze (gmina Choroszcz), plastyka, modelarstwo
89.Rybińska Hanna – Sokółka, orkiestra dęta, saksofon
90.Sawicka Maria – Białystok, śpiew
91.Senda Paweł – Szlinokiemie (gmina Puńsk), muzyka (akordeon)
92.Skawska Jagoda – Łomża, plastyka
93.Skawski Aleksander – Łomża, muzyka
94.Skowrońska Sara – Białystok, muzyka, teatr, taniec, literatura
95.Smolarczuk Małgorzata – Brańsk, taniec
96.Sobolewska Weronika – Augustów, muzyka (fortepian)
97.Sobolewski Dawid – Rumejki (powiat białostocki, gmina Juchnowiec Kościelny), taniec (towarzyski)
98.Somers Julia Christina Maria – Boćki, muzyka (gitara, gra na ukulele, śpiew), teatr
99.Strycharska Katarzyna – Białystok, muzyka (fortepian)
100.Szczecińska Joanna – Łomża, taniec (hip hop), fotografia
101.Szerzanowska Natalia – Bielsk Podlaski, muzyka, taniec
102.Szkiłądź Karolina – Białousy (powiat sokólski, gmina Janów), muzyka (gra na ukulele)
103.Sztejman Jakub – Brańsk, taniec (ludowy)
104.Śledziewska Julia – Knyszyn, śpiew
105.Śliwiński Damian – Łomża, muzyka (pianino, gitara, śpiew)
106.Tarasiuk Maria – Bielsk Podlaski, muzyka (skrzypce, fortepian), teatr
107.Timoszuk Nicole Anna – Skrybicze (powiat białostocki, gmina Zabłudów), plastyka
108.Tołwińska Maria – Białystok, plastyka, fotografia
109.Turkowicz Marek – Boćki, muzyka (orkiestra dąta, akordeon, fortepian)
110.Truskolaska Martyna – Łomża, śpiew
111.Wawrzynkowska Inga – Kolonia Parzychy (gmina Zbójna), muzyka (skrzypce, śpiew), literatura
112.Wiśniewska Aleksandra – Białystok, taniec (współczesny)
113.Wojewódzka Natalia Weronika – Ostrówek (gmina Wyszki), teatr, plastyka
114.Wołczyk Aleksandra – Hajnówka, muzyka (skrzypce)
115.Wróblewski Damian – Patoki (gmina Brańsk), taniec
116.Zalewska Joanna – Truskolasy Lachy (gmina Sokoły), plastyka, fotografia
117.Zdrajkowski Mikołaj – Białystok, teatr, taniec (ludowy)
118.Zdrodowska Daria – Łapy, muzyka (skrzypce), plastyka
119.Ziajko Kamil – Bielsk Podlaski, film, grafika komputerowa
120.Zyskowska Maya – Grajewo, muzyka (gitara, śpiew)

Materiał oryginalny: Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał stypendia 120 młodym talentom z całego regionu. Mamy pełną listę! (zdjęcia) - Gazeta Współczesna

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3