Masz pakiet ubezpieczenia OC w LINK4? Dostajesz Assistance Opony!

Materiał informacyjny Link4
Masz pakiet ubezpieczenia OC w LINK4? Dostajesz Assistance Opony! Dlaczego ubezpieczenie OC jest niezbędne? Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel pojazdu musi posiadać polisę ubezpieczeniową OC. Za jej brak grożą wysokie kary (zgodnie z nowym taryfikatorem aż 6020 zł przy jedynie 14-dniowym opóźnieniu). Skoro więc trzeba wykupić ubezpieczenie OC, bywa ono często traktowane jak niechciany dodatkowy wydatek. Nic bardziej błędnego! Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej zyskujemy finansową ochronę przed ogromnymi niekiedy wydatkami w razie jakiejkolwiek szkody wyrządzonej przez nas na drodze osobom trzecim i ich mieniu. Ale to nie wszystkie korzyści wynikające z ubezpieczenia: w LINK4 wraz z OC dodatkowo zyskujemy rozbudowany Program Pomocy z Assistance Opony – praktyczne wsparcie w nieoczekiwanych sytuacjach na drodze.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Wykupując polisę OC, spełniamy ustawowy obowiązek mający na celu ochronę innych uczestników ruchu, których mienie ulegnie uszkodzeniu w trakcie zawinionego przez nas zdarzenia drogowego. Najprościej mówiąc – OC chroni nas przed ponoszeniem kosztów, które poszkodowany wydałby na naprawienie swojego auta, a także leczenie. W zależności od rozmiaru szkody mogą to być znaczne kwoty, sięgające nawet dziesiątek tysięcy złotych, w tym także renta, czasem dożywotnio wypłacana poszkodowanemu.

Program Pomocy w pakiecie z ubezpieczeniem OC

O ile samo posiadanie obowiązkowej polisy zapewnia oczywistą ochronę naszego budżetu, o tyle jest ona przede wszystkim rodzajem finansowej tarczy, pozwalającej sprawcy szkody uniknąć kosztów odszkodowania wypłacanego właścicielowi uszkodzonego pojazdu. W skład pakietu OC w LINK4 wchodzi także Program Pomocy, przewidujący wymierną pomoc ubezpieczonemu. Jednym z jej elementów jest Assistance Opony.

Gdy złapiesz gumę...

Świadczeniem, które klienci cenią sobie szczególnie, jest Assistance Opony, zapewniające natychmiastową pomoc w razie uszkodzenia opon. Assistance Opony obejmuje:

  • wymianę koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu albo:
  • holowanie do warsztatu w przypadku braku koła zapasowego i zestawu naprawczego, gdy odkręcenie uszkodzonego koła nie jest możliwe na drodze, lub uszkodzeniu uległa więcej niż jedna opona,
  • naprawę opony lub opon, wykonaną zgodnie z technologią napraw we wskazanym przez LINK4 warsztacie, do którego odholowany został pojazd.

Należy zaznaczyć, że odpowiedzialność LINK4 ograniczona jest do kwoty dwóch tysięcy złotych na jedno i wszystkie uszkodzenia opon pojazdu w okresie ubezpieczenia.

Świadczenia Programu Pomocy w LINK4

Program Pomocy LINK4 obejmuje:

  • pomoc drogowa średnio w 30 minut od zgłoszenia
  • usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do 100 km
  • samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
  • przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie
  • pomoc informacyjną 24h/dobę
  • wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa
  • uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.

Ubezpieczenie Program Pomocy dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna