Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matematyka na 3 z minusem

Katarzyna Chojnowska
Adrian, Rafał, Paweł i Łukasz (od lewej) z I LO nie boją się matury z matematyki. Na próbnym egzaminie uzyskali sporo punktów i mają nadzieję, że prawdziwy nie będzie trudniejszy.
Adrian, Rafał, Paweł i Łukasz (od lewej) z I LO nie boją się matury z matematyki. Na próbnym egzaminie uzyskali sporo punktów i mają nadzieję, że prawdziwy nie będzie trudniejszy.
Ełk: Próbna matura nie poszła najlepiej

Maturzyści nie mają elementarnej wiedzy z trygonometrii, nie potrafią wykonać podstawowych działań na ułamkach oraz niedokładnie czytają zadania. Największe problemy mają z poleceniami, które zawierają słowa "udowodnij" lub "wykaż".
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki próbnego egzaminu dojrzałości z matematyki. Wnioski są porażające.

Uczniom fatalnie poszło przy zadaniach otwartych. Niektóre można było rozwiązać sześcioma różnymi sposobami, a i tak niewielu ta sztuka się udała.

W naszym regionie najgorzej poszło maturzystom z techników uzupełniających. Zdał jedynie co dziesiąty. Niewiele lepiej poradzili sobie uczniowie z liceów uzupełniających. Wiele pracy czeka maturzystów z powiatu piskiego, oni wypadli najgorzej w województwie i tylko nieznacznie przekroczyli 30-procentowy próg zdawalności.

Tradycyjnie najlepiej poradziły sobie licea ogólnokształcące. Tam zdało 88,7 proc. uczniów. Powody do dumy mają maturzyści z Węgorzewa, którzy uzyskali średnio 54 proc. punktów, to najlepszy wynik w regionie. Dobrze poszło uczniom z Ełku.
- Miałam blisko 100 procent - mówi Olga Skarzyńska z I LO w Ełku. - Ale moi znajomi z innych szkół są przerażeni matematyką. Chodzą na fakultety i korepetycje.

Rodzice wydają mnóstwo pieniędzy.

- Zdobyłem 48 proc., a podszedłem do egzaminu bez żadnej nauki - mówi Dariusz Bielik, maturzysta z technikum nr 5 w Ełku. - Nie jest to zachwycający wynik, ale do prawdziwego egzaminu nauczę się lepiej. Pisałem już trzy próbne matury z matematyki.

Pracy przed maturzystami jeszcze sporo, a czasu na przygotowania coraz mniej. Nad arkuszami z matematyką zasiądą 5 maja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna