Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI ARKUSZE TEST W INTERNECIE

Weronika Kowalewska [email protected]
Matematyka odpowiedzi, matura 2013. Michał (z lewej) i Bartłomiej planują studiować medycynę, dlatego na maturze zdawać będą egzaminy rozszerzone z biologii i chemii
Matematyka odpowiedzi, matura 2013. Michał (z lewej) i Bartłomiej planują studiować medycynę, dlatego na maturze zdawać będą egzaminy rozszerzone z biologii i chemii W. Kowalewska
Stresu nie ma, jesteśmy dobrze przygotowani - mówią uczniowie I LO w Ełku.

**Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz nowela Elizy Orzeszkowej - to lektury, z którymi wczoraj zmagali się tegoroczni maturzyści.
Pierwszy egzamin mają już za sobą, ale to dopiero początek. Dziś wszyscy uczniowie rozwiązywli zadania z matematyki. Od dwóch lat królowa nauk jest obowiązkowym przedmiotem na maturze. I to właśnie ona spędza sen z powiek większości abiturientów.

MATURA 2013 MATEMATYKA ODPOWIEDZI ARKUSZE TEST W INTERNECIE

Egzamin z języka polskiego rozpoczął się punktualnie o godz. 9. Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 170 minut.
Niektórzy twierdzą, że to za dużo czasu. - Wyszedłem godzinę przed końcem egzaminu - mówi Maciej Ladziński, maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku. I dodaje, że wszystko zdążył napisać.
Na maturze z języka polskiego do wyboru były dwa tematy wypracowań. W pierwszym z nich trzeba było porównać "Gloria Victis" Elizy Orzeszkowej oraz wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Mazowsze". Temat drugi dotyczył natomiast bohaterów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego i ich postawy wobec autorytetów. Większość uczniów zdecydowanie wybierała "Przedwiośnie".

Matura 2013 z matematyki. Odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA"
Oprócz tego uczniowie musieli rozwiązać także kilkanaście zadań otwartych.
- Egzamin nie był trudny, na pewno łatwiejszy niż próbny. W sumie się nie uczyłem do polskiego, bo wybieram się na politechnikę i wyniki z tego egzaminu nie są tam brane pod uwagę - mówi Bartłomiej Grędziński, maturzysta z I LO.
Maraton maturalny potrwa do 28 maja. Wszyscy maturzyści muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo każdy z nich mógł wybrać do sześciu przedmiotów dodatkowych. Zdaje się je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
- Najwięcej czasu poświęciłam na naukę biologii i chemii, ponieważ to właśnie z tych dwóch przedmiotów będę zdawał egzamin na poziomie rozszerzonym. Jeśli dobrze mi pójdzie, chciałbym studiować medycynę - mówi Michał Ladziński.**

Aby otrzymać świadectwo dojrzałości, abiturienci muszą przystąpić także do dwóch obowiązkowych egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego.
- Nie stresuję się wcale, jeszcze nawet nie napisałem prezentacji na egzamin ustny z języka polskiego - mówi Mateusz, maturzysta z I LO. Dodaje, że dni miedzy egzaminami trzeba poświęcić na odpoczynek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna