Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE

aip/dd
Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE.
Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE. Archiwum
Udostępnij:
Matura 2017. Język polski poziom podstawowy już w czwartek (4 maja). odpowiedzi, testy, arkusze CKE i rozwiązania już wkrótce w Internecie. Znajdziesz je na naszym portalu.

Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE. Dobrze zdana matura ma wielu młodym ludziom zapewnić dostanie się na wymarzone studia, a potem satysfakcjonujące zatrudnienie. Jak pokazują najnowsze badania Work Service blisko połowa Polaków nie pracuje jednak na stanowisku zgodnym z wykształceniem, co oznacza, że wybrany kierunek już dawno przestał być gwarantem pracy.

Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE

Co więcej, 51 proc. pracodawców jest zdania, że osoby wchodzące na rynek nie mają odpowiednich kompetencji. A same firmy dziś najbardziej potrzebują kierowców, spawaczy, księgowych, krawców i fryzjerów – to w tych zawodach najłatwiej znaleźć pracę. I wcale nie jest do tego potrzebne wyższe wykształcenie.

Zobacz tutaj: MATURA 2017 JĘZYK POLSKI. Odpowiedzi, arkusze CKE, test

Dla ponad 280 tys. maturzystów, którzy dziś rozpoczynają swój egzamin dojrzałości, najbliższe dni będą okupione ogromnym stresem. Każdy chce zdać jak najlepiej, bo dobry wynik może otworzyć drzwi na wymarzony kierunek studiów.

Zobacz tutaj: Matura 2017 język polski podstawowy. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE

Każdy absolwent musi przystąpić do czterech egzaminów w części pisemnej, a także dwóch w części ustnej. W części pisemnej obowiązkowe są egzaminy z języka polskiego, matematyki, jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym oraz wybranego języka nowożytnego.

Matura 2017 język polski. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

W części ustnej wymagany jest egzamin z języka polskiego oraz egzamin z języka obcego nowożytnego. Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej muszą przystąpić także do egzaminu z języka mniejszości zarówno w wersji pisemnej, jak i ustnej.

Matura 2017. Język polski - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Aby otrzymać świadectwo maturalne należy zaliczyć trzydzieści procent punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej i ustnej. Kolejnym warunkiem jest przystąpienie do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (tu nie ma progu zaliczenia).

Matura 2017 język polski podstawowy. Odpowiedzi, test, arkusz CKE

Wybierając przedmioty, które będzie zdawać, absolwent nie musi kierować się tym, czy danych przedmiotów uczył się w szkole. Każdy zdający może przystąpić do egzaminu z dowolnie wybranego przedmiotu.

MATURA 2017. JĘZYK POLSKI - odpowiedzi, test, arkusz CKE, przecieki, rozwiązania

Podczas egzaminu z języka polskiego zdający otrzymuje jeden arkusz egzaminacyjny, który składa się z dwóch części: Testu sprawdzającego rozumienie treści tekstu oraz wypracowania czyli części sprawdzającej umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej.

Zobacz tutaj: Matura 2017. Język polski, matematyka - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Egzamin pisemny z języka polskiego zdało aż 97 proc. uczniów w naszym województwie. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w 2016 roku do sprawdzania  ponad 99 tysięcy arkuszy powołano 1837 egzaminatorów, którzy pracowali w 113 zespołach egzaminatorów. Przeprowadzono również ponad 37 600 egzaminów ustnych.

Egzamin maturalny w 2017 roku zostanie przeprowadzony w 176 szkołach województwa podlaskiego. Przystąpi do niego 12355 zdających, w tym 11250 zdających egzamin w formule od 2015 (nowej) i 1105 zdających egzamin w formule do 2014 (starej).

Zobacz także:Matura 2017. Język polski - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania
 
W województwie podlaskim w tym roku najpopularniejszym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym jest język angielski (4441 zdających), drugie miejsce zajmuje matematyka (2640). Podium zamyka geografia (2675 osób).

 
Znalazło się również kilku abiturientów z naszego województwa, którzy zdecydowali się zdawać sześć egzaminów na poziomie rozszerzonym (6 osób).  Pięć egzaminów na poziomie rozszerzonym będzie zdawać 24 osób, a cztery – 308.

 
W powiecie ełckim do matury przystąpi 917 osób, w powiecie węgorzewskim 182, oleckim 282, piskim 548 a gołdapskim 189.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie