MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]

dd
MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]
MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE] Archiwum
Udostępnij:
Matura 2017. Język polski już w czwartek (4 maja). Odpowiedzi, testy, arkusze CKE i rozwiązania już wkrótce w Internecie. Znajdziesz je na naszym portalu.

MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]. Zdaniem wielu tzw. stara natura była łatwiejsza niż obecna. Trudno to ocenić, ale zaznaczyć należy, że kiedyś matematyka nie była obowiązkowa, a teraz ten postrach wielu licealistów jest konieczny do zdania matury.

MATURA 2017: POLSKI [ODPOWIEDZI + ARKUSZE CKE]

 
Nowa matura zastąpiła egzaminy na uczelnie wyższe. Teraz trzeba zdać egzamin z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, oraz maksymalnie sześciu przedmiotów dodatkowych (na zdawanie sześciu przedmiotów dodatkowych decyduje się ułamek procenta uczniów).

Matura 2017: J. polski. [ODPOWIEDZI, ARKUSZ TESTU CKE, KLUCZ]

Zobacz tutaj: MATURA 2017 JĘZYK POLSKI. Odpowiedzi, arkusze CKE, test
 
Czy maturę można przełożyć? Można, ale tylko w przypadku nagłych wypadków zdrowotnych lub losowych.  Jeśli ktoś się spóźni na maturę to nie zostanie dopuszczony do egzaminu.

Matura 2017 język polski. Matura z polskiego odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania
 
Wszystkie prace z egzaminów pisemnych są kodowane. Egzaminator nie wie czyją pracę sprawdza. Na arkuszach nie ma nawet nazwy szkoły.

MATURA 2017. JĘZYK POLSKI - odpowiedzi, test, arkusz CKE, przecieki, rozwiązania
 
Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w ubiegłym roku w województwie podlaskim egzamin zdawało 9162 osób. Egzamin zdało 81 proc. uczniów. Najlepiej poszło abiturientom z powiatu sejneńskiego. Zdało tam 84 proc. uczniów. Najsłabiej poszło uczniom z powiatu suwalskiego – dało tam raptem 45 proc. uczniów (nie mówimy tu o mieście Suwałki, ale o samym powiecie).

MATURA 2017. Język polski, matematyka - odpowiedzi, arkusz CKE, test, rozwiązania

 
Egzamin pisemny z języka polskiego zdało aż 97 proc. uczniów w naszym województwie. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży w 2016 roku do sprawdzania  ponad 99 tysięcy arkuszy powołano 1837 egzaminatorów, którzy pracowali w 113 zespołach egzaminatorów. Przeprowadzono również ponad 37 600 egzaminów ustnych.

Zobacz tutaj: Matura 2017. Język polski, matematyka - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania
 
Prace egzaminacyjne sprawdzali przeszkoleni egzaminatorzy, wpisani do ewidencji egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, stosując zasady oceniania rozwiązań zadań ustalone w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Wyniki egzaminu maturalnego poznamy 30 czerwca 2017 roku. Jeśli komuś podwinie się noga, będzie mógł zdawać egzamin poprawkowy 22 sierpnia (część pisemna) lub w dniach 23-25 sierpnia (część ustna). Dotyczy to abiturientów, którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej.

Zobacz także:Matura 2017. Język polski - odpowiedzi, test, arkusz CKE, rozwiązania

Podczas egzaminu z języka polskiego zdający otrzymuje jeden arkusz egzaminacyjny, który składa się z dwóch części: Testu sprawdzającego rozumienie treści tekstu oraz wypracowania czyli części sprawdzającej umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej.

Na rozwiązanie obu części pisemnej matury z języka polskiego uczeń ma 170 minut. To od niego zależy, jak wykorzysta ten czas i ile poświęci na wypracowanie, a ile na test.

Matura 2017. Harmonogram

Podczas rozwiązywania testu uczeń będzie musiał się zmierzyć z 10 – 13 zadaniami. Tekst, z którym związany będzie test może mieć różny charakter: popularnonaukowy, publicystyczny lub polityczny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie