Matura 2018: matematyka. Co będzie na maturze z matematyki?...

  Matura 2018: matematyka. Co będzie na maturze z matematyki? [PRZECIEKI, ARKUSZE]

  ak

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Matura 2018: matematyka na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla wszystkich maturzystów.
  1/6
  przejdź do galerii

  Matura 2018: matematyka na poziomie podstawowym jest obowiązkowa dla wszystkich maturzystów. ©Przemyslaw Swiderski

  Matura 2018 już w przyszłym tygodniu! Z początkiem maja absolwenci liceów zasiądą do egzaminów dojrzałości. Niezmiennie największą grozę budzi obowiązkowa matura z matematyki – dla humanistów jej zdawanie to przykra konieczność. Czym może zaskoczyć nas matura 2018? Matematyka nigdy nie jest przesadnie trudna, ale i tak co roku część uczniów z jej powodu musi poprawiać maturę. Póki jest jeszcze trochę czasu, przejrzyj arkusze z matematyki z poprzednich lat.
  Matura 2018 startuje 4 maja, a już w poniedziałek, 7 maja o godzinie 9:00 maturzyści przystąpią do obowiązkowej matury z matematyki. Od roku szkolnego 2009/2010 matura z matematyki na poziomie podstawowym jest egzaminem obowiązkowym dla wszystkich przystępujących do egzaminu dojrzałości. Wcześniej maturzyści obowiązkowo podchodzili tylko do egzaminów z języka polskiego oraz wybranego języka obcego.

  Zobacz też Matura 2018: Język Polski 4.05.2018 Co wiadomo? Przecieki, arkusze CKE, odpowiedzi [Twitter, Facebook]  Matura 2018 z matematyki: co można mieć na egzaminie z matematyki?


  O czym musi pamiętać każdy, kogo czeka matura 2018? Matematyka wymaga posiadania przyborów do rozwiązywania zadań. Oprócz długopisu lub pióra z czarnym tuszem/atramentem, który maturzysta musi mieć na każdym egzaminie, na maturę z matematyki dodatkowo trzeba przynieść:
  • linijkę
  • cyrkiel
  • kalkulator prosty (umożliwiający tylko dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ewentualnie również obliczanie procentów i pierwiastków kwadratowych)

  Dodatkowo szkoła zapewnia każdemu maturzyście Wybrane wzory matematyczne.

  Matura 2018: matematyka. Przykładowe arkusze maturalne z matematyki


  Do matury z matematyki zostały już niecałe 2 tygodnie. To ostatni dzwonek na powtórzenia materiału i douczenie się zagadnień, które sprawiają trudności. Najlepszym sposobem na zweryfikowanie swojego stanu wiedzy przed maturą z matematyki jest rozwiązywanie arkuszy z poprzednich lat. Znajdziesz je poniżej:

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo