Matura 2018 - Polski. Odpowiedzi, arkusze CKE - 4.05.2018 [POZIOM PODSTAWOWY]

ezio,aip
Matura z języka polskiego. Arkusze CKE 2018, odpowiedzi 4.05.2018 [egzamin maturalny arkusze CKE]
Matura z języka polskiego. Arkusze CKE 2018, odpowiedzi 4.05.2018 [egzamin maturalny arkusze CKE] Archiwum
Udostępnij:
Trwa matura 2018. Dziś język polski. Arkusze CKE 2018 i odpowiedzi 4.05.2018. Zobacz, co było na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym. Mamy arkusze [egzamin maturalny arkusze CKE].

Matura 2018. Dziś język polski. Odpowiedzi i arkusze CKE

Język polski - poziom podstawowy to jeden z czterech obowiązkowych egzaminów pisemnych, które w tym roku zdawać będą maturzyści. Ten egzamin odbędzie się 4 maja. Znajdziesz tu arkusze CKE z ubiegłego roku. Zobacz, co wcześniej było na maturze z polskiego.

Matura 2018 - Egzamin z języka polskiego Arkusze CKE, odpowiedzi, co będzie na maturze z polskiego? Przecieki z Facebooka i Twittera

Zadania na maturze z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Nie ograniczają się do sprawdzania umiejętności wyszukiwania informacji w tekście, ale służą rozpoznaniu poziomu umiejętności analizy tekstu i jego przekształceń, a także świadomości językowej. Zadania sprawdzają znajomość utworów literackich.

Język polski 4.05.2018 MATURA Co będzie na egzaminie z polskiego? Przeciek z Twittera? [harmonogram, arkusze, przecieki, odpowiedzi]

Tu znajdziesz arkusze z poprzedniego roku. Sprawdź, co wcześniej było na maturze z polskiego.

Matura 2018 pełni trzy zasadnicze funkcje:‎

  • Wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów.
  • Stanowi poświadczenie osiągnięcia przez zdającego wymaganego prawem poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki i wybranego ‎języka obcego – w przypadku zdania wszystkich egzaminów obowiązkowych w części ‎pisemnej (na poziomie podstawowym) oraz w części ustnej (bez określania poziomu)‎. ‎
  • Zastępuje egzamin wstępny do szkół wyższych, które wykorzystują wyniki egzaminu ‎maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako kryteria w procesie rekrutacji.

Wszystkie zadania w arkuszach egzaminacyjnych sprawdzają, w jakim stopniu zdający ‎spełnia wymagania wymienione dla każdego przedmiotu w podstawie programowej ‎kształcenia ogólnego. Jest to dokument, który określa zakres wiadomości i umiejętności, ‎które z jednej strony muszą zostać uwzględnione w procesie kształcenia, z drugiej zaś są ‎sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych.‎

Matura 2018. Przesądy maturalne. Jak zdać maturę? [przegląd]

Matura z polskiego na poziomie podstawowym to egzamin, do którego podejść muszą wszyscy maturzyści. Sprawdziliśmy Twittera, aby zobaczyć, jakie nastroje panują wśród tegorocznych maturzystów. Oto kilka opinii na temat matura 2018 z języka polskiego.

  • przez 4 lata się tyle nie uczyłem co dzisiaj
  • Z polskiego jeszcze może jakoś pójdzie, ale matma
  • Chciałabym aby trafił się jutro temat lub motyw który bardzo lubię i będę mogła się rozpisać
  • jestem strasznie zestresowana. Tęsknie za tymi czasami, kiedy współczułam innym matury
  • oby nie było tekstów literackich w wypracowaniu, a zamiast tego teksty kultury. życie byłoby łatwiejsze ok

Matura 2018: Język Polski 4.05.2018 Co wiadomo? Przecieki, arkusze CKE, odpowiedzi [Twitter, Facebook]

Matura 2018 - harmonogram

Matura 2018 - Polski. Odpowiedzi, arkusze CKE - 4.05.2018 [POZIOM PODSTAWOWY]

Nie zdałeś. Co dalej?

Maturzysta, który nie zdał tylko jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki w sierpniu. Oświadczenie, że chce do niego przystąpić musi złożyć u dyrektorka swojej szkoły do 7 lipca.

Niezadowolony z wyników egzaminu uczeń powinien skorzystać z prawa wglądu do pracy maturalnej. Można z tego skorzystać przez najbliższe 6 miesięcy.

Jeśli uważamy, że egzaminator niewłaściwie ocenił naszą pracę, do dyrektora OKE możemy złożyć wniosek o weryfikację sumy punktów. Jeśli po weryfikacji przekroczy się próg 30 proc. punktów, wydawane jest świadectwo dojrzałości. Jeśli maturzysta chciał poprawić swój wynik, pozytywna weryfikacja sumy punktów skutkuje anulowaniem dotychczasowego świadectwa dojrzałości i wydaniem nowego.

Absolwent, za pośrednictwem dyrektora OKE, może wnieść odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego. To tegoroczna nowość. Odwołanie musi zawierać wskazanie zadań egzaminacyjnych, co do których absolwent nie zgadza się z przyznaną liczbą punktów oraz uzasadnienie, że jego rozwiązanie jest prawidłowe.

Sesja poprawkowa. Harmonogram

  • Część ustna (wszystkie przedmioty) – od 21 do 22 sierpnia.
  • Część pisemna (wszystkie przedmioty) – 21 sierpnia‎.

Sesja poprawkowa jest przeprowadzana dla tych zdających, którzy w maju/czerwcu przystąpili do wszystkich przedmiotów ‎obowiązkowych oraz do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej albo ‎w części ustnej.‎

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie