MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2019. Język polski ARKUSZE CKE: Odpowiedzi, arkusze i rozwiązania matury w internecie (06.05.2019)

(mac), aip
Matura 2019. Język polski PRZECIEKI CKE: Odpowiedzi, arkusze i rozwiązania w internecie (06.05.2019)
Matura 2019. Język polski PRZECIEKI CKE: Odpowiedzi, arkusze i rozwiązania w internecie (06.05.2019) Archiwum / CKE
Matura 2019. Język polski, WOS, historia. Odpowiedzi, arkusze CKE i rozwiązania w internecie - gdzie ich szukać po egzaminach? Zobacz, czy w sieci były już przecieki. Matura 2019 rozpocznie się po weekendzie majówkowym. Czego się można spodziewać? Warto powtórzyć sobie arkusze z ubiegłych lat.

Matura 2019 ruszyła 6 maja. Na początek język polski, potem matematyka podstawowa. Sprawdź, gdzie szukać odpowiedzi i arkuszy CKE!

Sprawdź koniecznie: Matura 2019 JĘZYK POLSKI ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE. Co będzie? Jakie lektury były w ostatnich latach? Matura 2019 HARMONOGRAM 6.05.2019

Sprawdź też: Matura 2019. Matematyka: podstawa + rozszerzenie. Przecieki, odpowiedzi, arkusze CKE [29.04.2019]

Matura 2019. Język polski: arkusze CKE, odpowiedzi, przecieki i rozwiązania w internecie (06.05.2019)

Matura 2019 tuż, tuż. Pierwszy egzamin maturalny, z języka polskiego, odbywa się już 6 maja. 26 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Na przygotowania pozostał im już tylko tydzień. Czego mogą spodziewać się na maturze? Warto przejrzeć ubiegłoroczne arkusze CKE i odpowiedzi, sprawdzając, co już było. W ten sposób można zorientować się, co prawdopodobnie na egzaminach maturalnych się nie pojawi.

Matura 2019. Język polski ODPOWIEDZI, PRZECIEKI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZE CKE

Czy matura 2019 się odbędzie? - zastanawiali się jeszcze niedawno tegoroczni maturzyści. Powodem ich obaw był strajk nauczycieli. Istniało bowiem zargożenie, że uczniowie ostatnich klas szkół średnich mogą nie zostać dopuszczeni do egzaminu dojrzałości, ponieważ nie zostaną im wystawione oceny na koniec roku.

Matura 2019. Język polski - część pisemna. Kiedy i o której matura?
Najpóźniej do 25 kwietnia uczniowie klas maturalnych musieli zostać sklasyfikowani, by mogli podejść do zdawania egzaminu dojrzałości. Pomimo obaw, udało się to zrobić. Również nauczyciele zawiesili w sobotę strajk, aby uczniowie mogli mieć normalnie wystawione oceny oraz przystąpić do egzaminów.

Matura z polskiego 2019. Co będzie na maturze? [PRZECIEKI, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA, ARKUSZE CKE]

Matura 2019: Język polski - część pisemna. Co będzie na maturze?
Co było na maturze z polskiego rok temu? Jeden z tematów wypracowań dotyczył tęsknoty. Maturzyści na przykładach z literatury musieli dowieść, czy tęsknota buduje czy niszczy ludzkie życie. Do tematu podany był fragment "Lalki" Bolesława Prusa, do którego należało się odnieść oraz nawiązać do całej powieści. Dla wielu uczniów temat wydał się prosty, jednak trzeba się było dobrze zastanowić nad dobrymi przykładami ze szkolnych lektur.

Język polski 4.05.2018 MATURA Co będzie na egzaminie z polskiego? Przeciek z Twittera? [harmonogram, arkusze, przecieki, odpowiedzi]

Jeśli maturzyści nie chcieli pisać rozprawki na podstawie "Lalki", mogli wybrać drugi z tematów, którym była interpretacja wiersza Ernesta Brylla "Bądźmy dla siebie bliscy bo nas rozdzielają".

Matura 2019: Język polski - arkusze CKE i odpowiedzi. Czy były przecieki? Gdzie szukać rozwiązań?

Na egzaminie maturalnym z języka polskiego, uczniowie najbardziej boją się pracy, którą trzeba napisać na jeden z dwóch podanych tematów. Maturzyści muszą wykazać się wówczas nie tylko analizą i interpretacją tekstu, ale przede wszystkim znajomością obowiązkowych lektur.

Czy w internecie są już jakieś przecieki z egzaminu maturalnego? CKE zapewnia, że nie, a wszyscy poznają zawartość arkuszy maturalnych dopiero w dzień rozpoczęcia matury z danego przedmiotu. Odpowiedzi, rozwiązania i arkusze CKE dostępne będą online dopiero po zakończeniu egzaminów. Znajdziesz je również na naszej stronie internetowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna