Piotr Rutkowski
Nasze brązowe medalistki
Nasze brązowe medalistki Patryk Pancewicz/TVP Sport
Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak zdobyły w Monachium brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w konkurencji sprintu drużynowego. W wyścigu o trzecie miejsce Polki były szybsze od Francuzek.

W wyścigu o brązowy medal, Polki od startu miały przewagę. Wyścig kapitalnie rozpoczęła Karwacka, na drugiej zmianie prowadzenie utrzymała Łoś, a na koniec udanie finiszowała Sibiak.

Ostatecznie Biało-czerwone uzyskały czas 39,164, a ich rywalki - 39,341. Złoty medal wywalczyły Niemki, które w finale pokonały Holenderki.

Z kolei nasi Panowie w składzie: Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk i Rafał Sarnecki w wyścigu o brąz byli zdecydowanie wolniejsi od reprezentacji Wielkiej Brytanii, tracąc do rywali blisko sekundę.

Mistrzostwa Europy odbywają się na nietypowym, 200-metrowym torze, wybudowanym specjalnie na te zawody w jednej z hal targowych Messe Muenchen.