• Koniec spotkania! Jagiellonia wygrała przy Kałuży z Cracovią!

• Maciej Makuszewski ukradł trochę czasu, dał sfaulować się rywalowi.

• Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej pięć minut!

• Wejście smoka Przemysława Mystkowskiego! Piłkarz Jagi otrzymał podanie od Jakuba Wójcickiego i uderzył płasko z pięciu metrów obok interweniującego Michala Peskovicia!

• GOOOOOOOOOOOL! PRZEMYSŁAW MYSTKOWSKI! 1:0 DLA JAGIELLONII!

• Przemysław Mystkowski zameldował się na boisku w miejsce Jakova Puljicia.

• Mateusz Wdowiak uciekł Ivanowi Runje. Skrzydłowego Pasów zatrzymał Dejan Iliew!

• Taras Romanczuk raz jeszcze spróbował szczęścia. Po jego strzale z dystansu futbolówka poszybowała wysoko ponad bramką.

• Fatalny strzał z dystansu w wykonaniu Tarasa Romanczuka. Piłka przeleciała dobre kilka metrów nad poprzeczką.

• Przerwa w grze na konsultację z VAR. Chodziło o możliwe zagranie ręką w polu karnym Jagiellonii.

• Dejan Iliev odbił piłkę po zaskakującym strzale z powietrza Sylwestra Lusiusza!

• Zmiana w szeregach Jagiellonii. Ariel Borysiuk wszedł w miejsce Jesusa Imaza.

• Na bramkę Jagiellonii uderzał Pelle van Amersfoort. Futbolówka po odbiciu się od pleców obrońcy przeleciała obok celu.

• Jesus Imaz wyraźnie przewinił. Janusz Gol poskrobany po ścięgnach Achillesa.

• Po główce Tarasa Romanczuka i małym rykoszecie futbolówka przeleciała tuż obok słupka!

• Rafael Lopes na wyraźnym spalonym! Asystent długo nie sygnalizował spalonego. Chorągiewkę podniósł dopiero, gdy Lopes wpakował piłkę do siatki.

• Mateusz Wdowiak zameldował się na boisku w miejsce Milana Dimuna.

• Podwójna zmiana w drużynie Cracovii. Sylwester Lusiusz wszedł w miejsce Michała Rakoczego.

• Spóźniony Ivan Runje zaatakował od tyłu Rafaela Lopesa. Żółta kartka dla stopera Jagiellonii.

• Rewanż Cornela Rapy. Rumun sfaulował w środkowej strefie boiska Bartosza Bidę.

• Szybki kontratak Jagiellonii zakończył się faulem Bartosza Bidy na Cornelu Rapie.

• Po rzucie rożnym beznadziejna próba z dystansu w wykonaniu Andreja Kadleca.

• Pelle van Amersfoort umieścił piłkę w siatce! Bramka nie mogła zostać uznana. Aż trzech zawodników Cracovii było na ofsajdzie.

• Zoran Arsenić faulował Rafaela Lopesa. Piłkarz Cracovii domagał się żółtej kartki dla rywala. Arbiter był innego zdania.

• Paweł Gil rozpoczął drugą odsłonę spotkania! Gramy!

• Koniec pierwszej połowy. Trzeba przyznać, że nie działo się zbyt wiele.

• Kartka dla Arsenicia.

• Za słabe piąstkowanie Ilieva i jeden z zawodników Jagiellonii musiał wybijać piłkę zmierzającą do pustej bramki.

• Zoran Arsenić został przesunięty z lewej strony na środek defensywy.

• Rumuński stoper Jagi nie wróci jednak na boisko. W jego miejsce Andrej Kadlec.

• Ajajaj. Dostał w twarz Bogdan Tiru, polała się krew. Możliwe, że doszło do złamania nosa.

• Dobrze spisują się w powietrznych pojedynkach obrońcy Cracovii, którzy praktycznie ich nie przegrywają.

• Wyraźnie otrząsnęła się Cracovia, która jest już coraz groźniejsza.

• Z dystansu Imaz, ale futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Słupek po strzale Michała Rakoczego! Dobitka już ze spalonego.

• Zawahał się napastnik Cracovii i w ostatniej chwili uprzedził go odważnym wyjściem Dejan Iliev.

• Przypadkowo trafiony w rękę w polu karnym Janusz Gol. Zdaniem sędziego nie ma mowy o rzucie karnym.

• Teraz Sergiu Hanca obejrzał swoją... 8. żółtą kartkę w obecnych rozgrywkach.

• Taras Romanczuk ogląda żółtą kartkę. Już 8. w tym sezonie.

• Bida w polu karnym, ale został zablkowany. Będzie tylko rzut rożny dla Jagi.

• Jagiellonia od początku stroną dominującą. Spore problemy z zawiązywaniem akcji mają gospodarze.

• I kolejne uderzenie Jagiellonii. Jednak Martin Pospisil mocno odchylony i nic nie mogło z tego wyjść.

• Zablokowany strzał Macieja Makuszewskiego.

• Pierwszy celny strzał. Bartosz Bida sprawdził czujność bramkarza Pasów.

• Przewrócił się w gąszczu nóg na linii pola karnego Jesus Imaz. Nie ma jedenastki.

• Ostre wejście w nogi Diego Ferraresso. Cracovia od rzutu wolnego.

• Pierwszy gwizdek sędziego, gramy!

• Minuta ciszy.

• Zawodnicy wychodzą na boisko. Za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy.

• Z obozu Jagiellonii po wznowieniu treningów napływały optymistyczne sygnały. Trener Iwajło Petew podkreślał, że jego podopieczni dobrze wyglądają fizycznie i z wielką ochotą wrócili do pracy. Jaga zajmuje przed 27. kolejką ósme miejsce z dorobkiem 37 punktów i traci do trzeciej Cracovii zaledwie pięć oczek.

• Przerwa w Cracovii nie przebiegała spokojnie. Wybuchła bowiem afera z kapitanem Januszem Golem. Jako jedyny z zawodników nie zgodził się na obniżenie kontraktu o połowę na czas walki z pandemią. Został pozbawiony swej funkcji przez trenera i wiceprezesa w jednej osobie. Na następcę Gola został nominowany Rafael Lopes. Portugalczyk, który ma bardzo mały staż w zespole „Pasów”, bo gra zaledwie od początku tego sezonu.

• Forma obu zespołów to wielka niewiadoma. Przed przerwanie rozgrywek Cracovia przegrała cztery mecze Ekstraklasy z rzędu, przerywając dopiero fatalna serię w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski, kiedy to pokonała GKS Tychy 2:1 po dogrywce. Z kolei Jagiellonia po słabym początku rundy zaznaczyła zwyżkę formy, zdobywając siedem punktów w trzech meczach (zremisowała z Lechem, pokonała Pogoń na wyjeździe i Śląsk u siebie).

• Witamy! W drugim niedzielnym spotkaniu PKO Ekstraklasy Cracovia zagra na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego pojedynku.

Jacek Żukowski, Jakub Laskowski

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Joanna Urbaniec / Polskapress

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE. W niedzielnym meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasa Cracovia zagra na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. W poprzednim meczu Pasy przegrały po raz czwarty z rzędu. Jak wypadną po długiej przerwie? Relacja na żywo z meczu Cracovia - Jagiellonia live w GOL24.pl!

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok ONLINE

- Te cztery ligowe porażki z rzędu nie mają wpływu na nas, a chcę przypomnieć, że skończyliśmy tę serię zwycięstwem w pucharowym meczu – mówi trener Cracovii. - W 14 dni nie zniszczyliśmy tego, na co pracujemy cały sezon. Jak wybiorę skład? Na podstawie gier wewnętrznych. Nie da się wystawić składu na podstawie ostatnich meczów, bo ta przerwa była zbyt długa. I dlatego każdy trening był ważny dla zawodników, każda gra istotna. Uczulaliśmy na to piłkarzy.

Jesienią białostoczanie mierzyli się z Cracovią dwukrotnie, w tym raz przy Kałuży. W pierwszej rundzie Pucharu Polski Pasy okazały się lepsze od Jagiellończyków, zwyciężając 4:2. Gole dla gości strzelali Juan Camara i Wojciech Błyszko. Dla obu były to premierowe trafienia dla Jagiellonii. Kilka tygodni później, w październiku, Żółto-Czerwoni zrewanżowali się krakowianom, zwyciężając 3:2.

- Mamy pięć punktów mniej od nich. Mają dobrą drużynę. Śledziłem ich poczynania może trzy, cztery lata wstecz, kiedy trenował ich Michał Probierz. Z każdym rokiem się rozwijają. Pozycja, którą mają obecnie nie jest zaskakująca. Wiem, że będzie to trudny mecz - mówi trener Petew.

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Cracovia - Jagiellonia live od godz. 14:40 w Canal+, Canal+ Sport 3 i nc+ GO. Początek transmisji online z meczu Cracovia - Jagiellonia na żywo od godz. 14:55. Spotkanie komentować będą Cezary Olbrycht i Marcin Baszczyński.

15:00 mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok live
    Canal+
    Canal+ Sport 3
    nc+ GO

Tekstowa relacja na żywo z meczu Cracovia - Jagiellonia Białystok live w GOL24.pl!