Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych [ZDJĘCIA]

BAK
Bielszczanie pokazali co potrafią
Bielszczanie pokazali co potrafią BAK
Najlepiej pływali bielszczanie

Siedemnaście drużyn pływackich z Polski, Białorusi i Litwy wystartowało podczas 9. edycji Międzynarodowego Meczu Pływackiego Dziecięcych Drużyn Klubowych „Złota Jesień 2015”, który przeprowadzono w minioną sobotę w pływalni Wodnik w Bielsku Podlaskim. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 50 i 100 metrów i pokonywali go stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym, zmiennym i motylkowym. Łącznie w zmaganiach uczestniczyło 315 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z Bielska Podlaskiego z ogólną punktacją 1301 punktów w kategorii chłopców i 2116,5 w kategorii dziewcząt. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z MKS Juwenalia Białystok, na trzecim - MUKS Olimpijczyk 1 z Suwałk.

Najlepszą zawodniczką z 1119 punktami okazała się Zofia Kwiatkowska z Bielska Podlaskiego. Niewiele mniej, bo 1036 punktów, zdobyła jej klubowa koleżanka Agata Wesołowska. Najcenniejsze puchary pozostały więc na miejscu. Na trzecim stopniu podium stanęła Shalupayeva Daria z Brześcia na Białorusi. Razem zdobyła 995 punktów.

Z kolei w kategorii chłopców główne miejsca na podium zajęli goście z zagranicy. Na najwyższym miejscu stanął Kuchura Yaugeni z Baranowicz na Białorusi. Ogólnie zdobył 954 punktów. Nieco gorszy, bo z 921 punktami, był jego rodak Papou Uladzislav z Brześcia. Na trzecim miejscu uplasował się Vainauskas Zygimantas z Kauno Centro sporto mokykla z Kowna na Litwie.