Memoriał Kusocińskiego: dwa znakomite wyniki naszych lekkoatletów

Karolina Mor w Memoriale Kusocińskiego zajęła 4. miejsce
Karolina Mor w Memoriale Kusocińskiego zajęła 4. miejsce Archiwum
Warszawa. Kamil Kryński i Damian Roszko osiągnęli świetne rezultaty podczas wtorkowego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie. W zawodach startowało kilkoro naszych lekkoatletów.

Jako pierwszy na bieżnię wyszedł właśnie Kryński. Najpierw pobiegł w sztafecie reprezentacji Polski 4x100 metrów. Wygrała z wynikiem 39.54, ale to nie był kluczowy start zawodnika Podlasia Białystok. O nim za chwilę.

Wcześniej do koła dla kulomiotek weszła Magdalena Żebrowska z Narwii Kurpiewski Łomża. Wynik 14.93 dał 19-latce 5. miejsce.

Obok, oszczepem rzucała inna młoda lekkoatletka z województwa podlaskiego. Karolina Mor (Hańcza Suwałki) z rezultatem 51.94 wywalczyła 4. pozycję.

7. na 3000 metrów z przeszkodami była Justyna Korytkowska (Prefbet Śniadowo Łomża) bijąc przy tym rekord życiowy 10:34.26. 9. lokatę zajęła w tym biegu Anna Wojtulewicz (Podlasie Białystok) - 10:47.52.

Gdy nastał wieczór doczekaliśmy się dwóch znakomitych startów. Najpierw Kamil Kryński wygrał bieg na 200 metrów z nowym rekordem woj. podlaskiego - 20.81. To wynik tylko o 0,01 sekundy gorszy od minimum PZLA na Mistrzostwa Europy seniorów w Barcelonie.

Po Kryńskim powody do radości miał Damian Roszko. Co prawda młody zawodnik Podlasia Białystok bieg na 1500 m ukończył jako 11., ale w bardzo silnej obsadzie najważniejszy był wynik - 3:42.48. Ten rekord życiowy Damiana daje mu minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Kanadzie.

Jako ostatnie w Warszawie pokazały się nasze młode sprinterki. Katarzyna Sokólska i Klaudia Konopko w UKS Bojary Białystok biegły w sztafecie reprezentacji Polski juniorek 4x100 metrów. Uległy seniorkom, ale pokonały reprezentację do lat 23 i zajęły 2. miejsce z czasem 45.60.