Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mezoterapia - sposób na piękną i zdrową skórę w każdym wieku

(now)
Kondycję skóry można poprawić wstrzykując w odpowiedni jej fragment substancje odżywcze
Kondycję skóry można poprawić wstrzykując w odpowiedni jej fragment substancje odżywcze
Mezoterapia polega na wstrzyknięciu pod skórę małych dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione.

- Zabiegi te łączą się z przerwaniem ciągłości skóry i mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy, przy zachowaniu zasad sterylności - mówi Małgorzata Dziużycka, lekarz medycyny, specjalista dermatolog-wenerolog. - Wyjątek stanowi mezoterapia bezigłowa, gdzie w sposób nieinwazyjny wprowadza się do skóry substancje lecznicze.

Lekarz sporządza roztwory, które zazwyczaj stanowią mieszaninę trzech, czterech substancji regenerujących. Przed zabiegiem lekarz nakłada na skórę krem znieczulający na około 45 minut. Po dezynfekcji skóry ostrzykuje małymi, niebolesnymi iniekcjami skórę twarzy, szyi, dekoltu czy też owłosioną skórę głowy.

Zastrzyki wykonywane są strzykawką o cieniutkiej igle lub pistoletem automatycznie regulującym głębokość wkłuć. Po zabiegu przez 24 do 48 godzin mogą utrzymywać się drobne ślady po ukłuciach, ewentualne krwiaki ustępują po około tygodniu.

 Ciało bardziej doskonałe

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie, bądź w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry.
- Do zabiegów najczęściej wykorzystuje się mieszaniny wielu substancji, takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe - mówi dermatolog. - Zwiększają one produkcję kolagenu i elastyny, poprawiają stan i wygląd skóry.

Osoby które chcą pozbyć się cellulitu również mogą skorzystać z mezoterapii.
- Zastrzyki najczęściej zawierają kofeinę, wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów - mówi Małgorzata Dziużycka. - A rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu.

Zdrowy włos

Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są też choroby włosów.
- Poprzez podawanie w skórę głowy preparatów mineralnych, witamin i leków, można poprawić odżywienie cebulek włosowych, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów - mówi lekarz.

Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywczych, jak dekspantenol, minoksydyl, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Kiedy na zabieg ?

Zabiegi na skórze najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, ponieważ słońce może powodować przebarwienia w miejscu wkucia, a w miesiącach letnich trudniej goją się powstałe mikrourazy.

Zabiegów nie wykonuje się u kobiet w ciąży, karmiących, w przypadku alergii , w zaburzeniach krzepnięcia, cukrzycy, stanach zapalnych skóry, opryszczce, przy zażywaniu niektórych leków np. aspiryny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna