MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto otrzyma dofinansowanie na obiekty sportowe

(mac) na podst. UM Łomża
UM Łomża
W poniedziałek radni Sejmiku Województwa Podlaskiego przyjęli „Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego”. Pieniądze na realizację czterech zadań inwestycyjnych otrzyma również Łomża.

Przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży dofinansowaniu podlegać będzie budowa boiska wielofunkcyjnego oraz kortu tenisowego. Wartość inwestycji we wniosku o dofinansowanie opiewa na 908 tysięcy złotych, jednak po przetargu kwota ta wynosi około 759,5 tys. zł. Przyznane dofinansowanie opiewa na kwotę 270 tysięcy zł. Zadanie powinno zostać zrealizowane do końca lipca br.

Przy Szkole Podstawowej nr 10 i Publicznym Gimnazjum nr 2 w ramach programu powstanie boisko wielofunkcyjne i ciągi pieszo-jezdne. Inwestycja warta po przetargu 366,5 tys. zł (we wniosku o dofinansowanie wartość zadania została oszacowana na kwotę 340 tysięcy złotych) otrzyma dofinansowanie w kwocie 102 tysięcy złotych. Zadanie powinno zostać zrealizowane do końca lipca br.

Przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży powstanie boisko oraz skocznia wzwyż. Wniosek o przyznanie dofinansowania opiewał na kwotę 793 tysięcy złotych, zaś przyznana dotacja wynosi 240 tysięcy złotych. Ostateczna wartość inwestycji po przetargu wynosi 621 tysięcy zł, zaś jej zakończenie przewidywane jest do 26 sierpnia br.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 4 dofinansowaniu podlegać będzie modernizacja sal gimnastycznych. Z wartej 735 tysięcy złotych inwestycji, 230 tysięcy złotych to kwota dofinansowania.

Swojego entuzjazmu nie kryje Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Wieloletni Program Rozwoju Bazy Sportowej to wspaniała inicjatywa, która obejmuje również nasze miasto. Jest do dla mnie istotne, gdyż zawsze wspierałem rozwój sportu w mieście, szczególnie w odniesieniu do dzieci i młodzieży. Chciałbym serdecznie podziękować posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, który jeszcze jako wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego od samego początku wspierał nasze projekty. Zabiegał o Łomżę również w tym ważnym przedsięwzięciu – mówił prezydent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna