Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Michałowo. Ruszył program 2000 ekstra. Sprawdź, kto może składać wnioski

Jakub Laskowski
Jakub Laskowski
Od poniedziałku do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Michałowie można składać wnioski o objęcie pomocą w ramach osłonowego programu wspierania mieszkańców gminy
Od poniedziałku do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Michałowie można składać wnioski o objęcie pomocą w ramach osłonowego programu wspierania mieszkańców gminy Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Od poniedziałku (06.07.2020), od godz. 8.00 można składać do Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Michałowie wnioski o objęcie pomocą w ramach osłonowego programu wspierania mieszkańców gminy. Osoba spełniająca określone warunki otrzyma jednorazową zapomogę roczną w wysokości 2000 zł.

Uchwałę o przyznaniu 2 tysięcy zł wsparcia dla najbardziej potrzebujących pomocy mieszkańców gminy, radni Michałowa podjęli podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej 1 czerwca 2019 r.

Michałowo. Program 2000 zł ekstra: Kto dostanie?

Beneficjentami programu będą mieszkańcy gminy Michałowo, zameldowani na terenie gminy Michałowo i jednocześnie faktycznie zamieszkujący jej teren, niebędący pensjonariuszami domu pomocy społecznej. Dochód osoby/rodziny nie może przekraczać kryterium dochodowego określonego na podstawie art.8 ust.1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej w wysokości:

  • 300% wyżej podanego kryterium dla rodzin jednoosobowych i dwuosobowych;
  • 250% wyżej podanego kryterium dla rodzin trzyosobowych;
  • 200% wyżej podanego kryterium dla rodzin czteroosobowych i więcej osobowych.

Pomoc tym osobom/rodzinom w ramach niniejszego programu może stanowić uzupełnienie do kwoty 2.000 zł w skali 12 miesięcy od daty złożenia wniosku.

Michałowo. Program 2000 zł ekstra: Jak wypełnić wniosek?

W uzasadnieniu wniosku trzeba opisać własnymi słowami sytuację osoby lub rodziny, która potrzebuje wsparcia. Np. osoba schorowana, która dużo wydaje na leki, chory, który dojeżdża na zabiegi, mieszkaniec bloku, dla którego czynsz jest dużym obciążeniem, mieszkaniec domu rodzinnego, dla którego zakup opału na zimę jest dużym wydatkiem, matka samotnie wychowująca dziecko i osiągająca najniższe wynagrodzenie itp.

Michałowo. Program 2000 zł ekstra: Jakie dokumenty są potrzebne do wniosku?

Do wniosku należy dołączyć dokumenty – dochody za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku (za czerwiec, jeśli wniosek zostaje złożony w lipcu) – zaświadczenie z zakładu pracy (druk zaświadczenia można wziąć z MGOPS), odcinek renty/emerytury, dochód z gospodarstwa rolnego. Należy też dołączyć miesięczne wydatki, w tym np. koszt leków, jeśli zwracamy się o pomoc w tej kwestii, wysokość czynszu i opłat za mieszkanie, jeśli zwracamy się o pomoc w tej sprawie.

Michałowo. Gmina otrzymała z RPO ponad 800 tys. złotych na działalność świetlic wiejskich i nowatorski projekt Centrów Wsi

Szczegółowe wyjaśnienia są podane na wniosku, który można pobrać z MGOPS. Pracownicy MGOPS przeprowadzą wywiad środowiskowy u osób, które zwrócą się z wnioskami o pomoc. Wtedy trzeba będzie przedstawić rachunki, które osoba/rodzina ponosi miesięcznie na konkretny cel.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna