Miedź - Wigry. To nie miało nic wspólnego z piłką

Trener Miedzi Legnica - Dominik Nowak.
Trener Miedzi Legnica - Dominik Nowak. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W bardzo trudnych warunkach, przy mocnych opadach, Miedź Legnica wygrała 2:0 z Wigrami Suwałki. Gole padły w drugiej połowie po stałych fragmentach gry.

Dominik Nowak (trener Miedzi Legnica)
Chciałbym przed wszystkim pogratulować piłkarzom heroicznego boju, bo w takich warunkach to nie miało nic wspólnego z piłką. I dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali płytę do tego spotkania i kibicom, którzy przyszli, bo to także jest odwaga w takich warunkach oglądać spotkanie. Brawa dla moich zawodników za zaangażowanie. Musieliśmy się dostosować do tych warunków, ale to jest w naturze piłkarzy. Próbowaliśmy grać bardziej długą piłką, grać prostymi środkami, bo czego tu wymagać w takich warunkach.
Rozsądną decyzją byłoby chyba nie grać tego meczu. Ale jeżeli zespół jedzie 700 kilometrów to chce zagrać, a ponadto telewizja to też wymogi.
Cieszę się, bo wygraliśmy spotkanie niezależnie w jakim stylu. Piłkarze teraz dostaną trzy dni odpoczynku, bo w tych warunkach trenować w sobotę, czy w poniedziałek nie ma sensu. Od wtorku skupimy się na przygotowaniach do derbowego meczu z Chrobrym.

Artur Skowronek (trener Wigier Suwałki)
Przyjechaliśmy na teren miedzi zagrać otwarty dobry mecz. Pomimo złych warunków zaprezentowaliśmy się z dobrej strony. Chłopcy starali się, aby taki odbiór był. Gratuluję chłopakom postawy, bo stworzyliśmy sobie kilka klarownych sytuacji gdzie przy skończeniu ten mecz mógłby się inaczej potoczyć. Popełniliśmy dwa indywidualne błędy przy stałych fragmentach gry. Straciliśmy bramki w najprostszy sposób. Trudno, została przerwana nasza fajna seria, ale idziemy dalej.