Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON. Trasa wyścigu ponownie została zmieniona (zdjęcia)

Olga Goździewska-Marszałek
Co ważne, ze względu na bezpieczeństwo kolarzy trasa 58. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar MON w Wysokiem Mazowieckiem ponownie uległa zmianie. pixabay.pl
Gratka dla miłośników jazdy na rowerze! Już jutro (14 sierpnia) wielka kolarska impreza w Czyżewie, a 15 sierpnia w Wysokiem Mazowieckiem. Rowerzyści wyścigiem memoriałowym uczczą pamięć polskiego kolarza Zbigniewa Szczepkowskiego.

Już po raz kolejny Wysokie Mazowieckie będzie gospodarzem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Wyścig ma na celu popularyzację kolarstwa w regionie, promocję szlaków rowerowych na Podlasiu, a przede wszystkim promocję zdrowego stylu życia. Kolarze pokonają ponad 170 km.

Kolarze będą wracać ulicami: Zambrowska, 1 Maja, rondo NSZZ Solidarności, Ludowa, przejazd linii mety i 3 okrążenia ulicami: Ludowa, rondo Prezydenta L. Kaczyńskiego, Szpitalna, ks. Prałata Józefa Obrembskiego, 1 Maja, rondo NSZZ Solidarność, Ludowa, przejazd linii mety i wjazd w drugą i trzecią rundę, metą przed budynkiem urzędu miasta.

Tym razem kolarze jadą również po to, by upamiętnić legendarnego polskiego kolarza: Zbigniewa Szczepkowskiego, który zmarł w lutym b. r. Był m. in. olimpijczykiem z Montrealu 1976, zawodnikiem startującym zarówno na torze jak i na szosie oraz Mistrzem Polski z 1980 w drużynowej jeździe na czas. Patronuje jej Ministerstwo Obrony Narodowej.

W Wysokiem Mazowieckiem wyścig rozpocznie się ok. godz. 13.