Zobacz galerię

Kliknij w przycisk powyżej lub zdjęcie główne, by przejść do galerii

Ponad 80 pań i panów wzięło udział w dwóch castingach do konkursów Miss Podlasia, Miss Nastolatek i Mister Podlasia 2019, które odbyły się w białostockiej redakcji „Gazety Współczesnej”. Pierwszy był w grudniu, drugi – w sobotę, 12 stycznia.

– Rodzeństwo mnie namówiło, żebym spróbował swoich sił – wyjaśniał w sobotę 23-letni Mateusz Karwowski z wsi Zabiele koło Kolna. – Pomyślałam więc, czemu nie spróbować, no i jestem.

Mateusz jest absolwentem technikum weterynaryjnego i aktualnie mieszka i pracuje w Białymstoku.

– Na próby więc nawet nie będę musiał daleko dojeżdżać – przekonywał jurorów i prezentował swoje tatuaże.

Na sobotnim castingu pojawiła się też 19-letnia Sandra Kitlas z Białegostoku, młodsza siostra Angeliki Kitlas, laureatki tytułów I Wicemiss Podlasia 2017 i III Wicemiss Polski 2017.

- Siostra mnie długo namawiała, żebym też wzięła udział w tym konkursie, ale ja trochę obawiałam się, że ciągle będę z nią porównywana – przyznała Sandra, tegoroczna maturzystka w II LO w Białymstoku. – W końcu się jednak zdecydowałam, bo oglądałam już kilka edycji wyborów miss z pozycji widza, a teraz chciałabym stanąć na scenie.

W sobotnim castingu wzięła również udział 20-letnia Paulina Landziak pochodząca z Białorusi studentka inżynierii i zarządzania produkcji na Politechnice Białostockiej.

- Moja babcia była Polką, więc i we mnie płynie polska krew – tłumaczyła. – A jako że czasami chodzę w pokazach jako modelka, pomyślałam, że mogę też spróbować zostać miss.

W najbliższych dniach castingowe jury wyłoni finałowe grono 16 finalistów w każdej z kategorii: Miss Podlasia 2019, Miss Nastolatek 2019 i Mister Podlasia 2019.

Galowy koncert konkursu odbędzie się 23 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku