Mistrzostwa WOT. Suwalczanin dwukrotnie stanął na podium Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Tadeusz Walendykiewicz dwukrotnie stanął na podium Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim. 1PBOT
Żołnierz 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zdobył dwa srebrne medale podczas Mistrzostw WOT w Biathlonie Letnim. Zawody odbywały się 28-31 lipca w Dusznikach-Zdroju. Wśród startujących znaleźli się m.in. olimpijczyk z Turynu i Soczi.

Tegoroczne Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Biathlonie Letnim odbyły się w dniach 28-31 lipca w Dusznikach-Zdroju. W zawodach startowali nie tylko żołnierze WOT, ale także jednostek wojsk operacyjnych.

Tadeusz Walendykiewicz dwukrotnie stanął na podium

W reprezentacji 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej największe sukcesy odniósł st. szer. Tadeusz Walendykiewicz z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach. Zajął drugie miejsce w dwóch kategoriach:

• sprint (3 x bieg na dystansie 1300 metrów oraz 2 x strzelanie na dystansie 50 metrów) - realizowany w umundurowaniu polowym
  • bieg na dochodzenie (5 x bieg na dystansie 1300 metrów oraz 4 x strzelanie na dystansie 50 metrów) - realizowany w stroju sportowym

Jestem zadowolony z wyniku, tym bardziej na tak ciężkiej trasie. Po opadach deszczu 700 metrowy podbieg zamienił się w błoto. Jeśli ktoś nie był przygotowany to nie miał szans na pokonanie biegiem tego fragmentu trasy - opisuje st. szer. Tadeusz Walendykiewicz. Wytrzymałem i biegowo, i strzelecko. Miałem 10 sekund straty do Tomasza Pływaczyka, biathlonisty i olimpijczyka z Soczi oraz Turynu. Na 40 oddanych strzałów spudłowałem 4 razy - dodaje żołnierz 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach.

Podlascy terytorialsi na drugim miejscu wśród brygad OT

W biegu na dochodzenie do brązowego medalu niewiele zabrakło żołnierzowi kompanii saperów z Łomży. St. szer. Adam Szydlik miał 22,2 sekundy straty do trzeciego miejsca. W klasyfikacji zespołowej zawody wygrał Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła piąte miejsce, jednak była druga wśród brygad OT.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani