MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mlekovita podsumowała 2022 rok: Jesteśmy szansą dla młodych hodowców i producentów mleka

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Mlekovita/mat. prasowe
Mlekovita, lider branży w Europie Środkowo-Wschodniej, nie zwalnia tempa. Podczas ostatniego Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita, prezes Zarządu Dariusz Sapiński przedstawił sprawozdanie z działalności firmy wraz z wynikami z 2022 roku, w którym zakład z Wysokiego Mazowieckiego obchodził swoje 30-lecie.

– W roku 2022 mierzyliśmy się i nadal musimy się mierzyć z wyzwaniami na wielu polach, ale jesteśmy firmą odpowiedzialną i codziennie wywiązujemy się z tego zobowiązania. Cokolwiek nie działoby się w bliższym czy dalszym otoczeniu, dla Mlekovity nie ma innej drogi niż zrównoważony rozwój. Tę misję podzielamy wszyscy w firmie: od rolników-dostawców mleka przez pracowników po kadrę zarządzającą. Bo pozycja lidera, rosnące wyniki – w tym kolejny rekord przychodów, które w minionym roku zbliżyły się do 9,5 mld zł, prestiżowe nagrody i wyróżnienia to nasze wspólne dzieło: członków spółdzielni, Rady Nadzorczej, producentów mleka i pracowników wszystkich zakładów, hurtowni i sklepów firmowych – mówił podczas spotkania prezes Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym. Jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach. To polski koncern mleczarski, który tworzą własne komplementarne podmioty: 22 zakłady produkcyjne, 34 hurtownie, 147 sklepów firmowych Mlekovitka i sklep internetowy mlekovitka.pl. Funkcjonowanie całej grupy opiera się na szeregu fundamentalnych wartości, takich jak:

  • stabilność – firma ugruntowana na rynku, rozwijana od pokoleń, z bardzo konserwatywnym podejściem do zarządzania ryzykiem,
  • zaufanie – fundament partnerskich relacji z klientami,
  • solidność – odpowiednia płynność finansowa przedsiębiorstwa,
  • zrównoważony rozwój – zapewnieni rentowności inwestycji i droga do utrzymania ciągłości na przestrzeni czasu i pokoleń,
  • skuteczność – przemyślana, prosta i efektywna filozofia działania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości.

Czytaj również:

Firma ciągle m.in. inwestuje w infrastrukturę techniczną i technologiczną. W 2022 roku wydała na to prawie 100 mln zł, czego efektem było m.in. z uruchomieniem fabryki serów dojrzewających w Białej Podlaskiej, farmy fotowoltaicznej w centrali w Wysokiem Mazowieckiem, nowych linii produkcyjnych (w tym w centrali na wydziałach UHT i masłowni) i pierwszego Bistro Mlekovitka.

Czytaj również:

– Rok 2022 był kolejnym, w którym Mlekovita może pochwalić się dobrą kondycją. Osiągnęliśmy sukces w postaci stałego rozwoju firmy i wzrostu wartości marki Mlekovita. Zrealizowaliśmy kolejne ważne inwestycje, rozbudowując i modernizując infrastrukturę wewnętrzną. To sprawia, że Mlekovita jest szansą dla młodych rolników i producentów mleka, a stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje wciąż rozwijająca się grupa mleczarska, pozwala im spokojnie planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw – podkreślał Prezes Dariusz Sapiński i dodał, że firma wprowadziliśmy szereg nowych produktów (które zdobyły nagrody w kraju i za granicą) i planuje kolejne nowości.

Podlaskie firmy. Wysokomazowiecka marka Mlekovita obchodzi 3...

Czytaj również:

Prezes stwierdził również, że w ostatnich latach, nawet tych najbardziej kryzysowych, Mlekovita wprowadziła (często jako pierwsza a rynku) szereg nowości. Zeszły rok to 28 nowych produktów. Plany na 2023 rok obejmują dalszy rozwój firmy i marki Mlekovita, także pod względem eksportu, w którym Mlekovita od lat jest numerem 1. Obecnie na eksport do 167 krajów świata (w tym do wszystkich 27 państw UE) trafia 35 proc. produktów Mlekovity. Codziennie poza granice Polski wysyłanych jest średnio 150 kontenerów. Co miesiąc Grupa Mlekovita dostarcza na rynek krajowy i zagraniczny m.in. minimum: 60 mln l mleka, 8 tys. ton serów, 6 tys. ton masła, 10 tys. ton proszków mlecznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mlekovita podsumowała 2022 rok: Jesteśmy szansą dla młodych hodowców i producentów mleka - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna