Młodziczka Hubala Białystok dominuje w kraju

mark
Dwa złote medale Mistrzostw Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowców PZN wywalczyła w kategorii juniorek „D” Hanna Popko z UKS Hubal Białystok.

Mistrzostwa rozegrane na trasach w Tomaszowie Lubelskim były popisem młodej narciarki Hubala Białystok Hanny Popko, która triumfowała w biegu stylem klasycznym i dowolnym.

Pierwszego dnia odbyła się rywalizacja „klasykiem”. W grupie juniorek „D” urodzonych w latach 2003-2004 Hanny Popko wygrała z przewagą 1,7 sekundy nad Roksaną Ciborowską.

Natomiast bieg juniorów „D”, który odbył się na 2,5 kilometrowej trasie wygrał Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka. Najlepszy z reprezentantów Hubala Białystok Paweł Żynel zajął piąte miejsce.

Drugiego dnia młodzi narciarze walczyli „łyżwą”. Hanna Popko po raz drugi okazała się najlepsza wygrywając z przewagą 14,1 sekundy nad drugą zawodniczką Oliwią Buśko.

W biegu chłopców kat. „D” Jonasz Bakun był siódmy, Paweł Żynel ósmy, a Emanuel Sosnowski dziewiąty.

Ostatniego dnia rozegrane zostały sztafety. Dziewczęta (Magda Filianowicz, Iza Pieszczykowska,Kamila Romatowska i Hanna Popko) oraz chłopcy (Paweł Żynel, Kacper Kucharski, Janosz Bakun, Michał Jurgiel) zajęli 9. miejsca.
W klasyfikacji medalowej Hubal zajął drugie miejsce, a w punktowej siódme.