MOKS z porażką na początek rundy. Rekord Bielsko-Biała lepszy od zawodników z Białegostoku

Marcin Łychowid
Mecz Futsal Ekstraklasy MOKS Białystok - Rekord Bielsko-Biała
Mecz Futsal Ekstraklasy MOKS Białystok - Rekord Bielsko-Biała Anatol Chomicz
Zawodnicy MOKSSłoneczny Stok Białystok od porażki rozpoczęli rundę rewanżową Futsal Ekstraklasy. Białostoczanie przegrali we własnej hali z Rekordem Bielsko-Biała 4:9.

Białostoczanie do pierwszego spotkania w nowym roku przystępowali zarówno z dużymi nadziejami jak i problemami. Przed meczem na urazy narzekali Marcin Firańczyk oraz Michał Osypiuk. Dodatkowo nie pomagała klasa przeciwnika, bowiem zawodnikom ze stolicy Podlasia przyszło się zmierzyć z najlepszym obecnie zespołem w Polsce, uczestnikiem tegorocznej futsalowej Ligi Mistrzów - Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gości, którzy raz po raz szturmowali bramkę białostoczan. Niedługo trzeba było czekać na rezultaty ich starań. Już w 5 minucie Tomasz Gąsior zdobył pierwszą bramkę w meczu. Drugi cios przyszedł po nieco ponad półtorej minuty, kiedy to gola zdobył Artur Popławski. Kolejne dziesięć minut to bezbramkowy okres, zakończony trafieniami Pawła Budniaka i Oleksandra Bondara tuż przed przerwą.

Przerwa podziałała orzeźwiająco na zawodników MOKS-u, ponieważ już początkowe minuty drugiej połowy przyniosły podopiecznym Adriana Citko gola. Po ładnej akcji futbolówkę do siatki przyjezdnych skierował Marcin Firańczyk. Nie długo trwała radość gospodarzy, bowiem minutę później swoją drugą, a piątą dla swojego zespołu bramkę zdobył Bondar. Następne minuty to zacięta wymiana ciosów. Bramki dla gospodarzy zdobywali Adrian Citko, Mateusz Lisowski (dwa razy). Dla gości trafiali Paweł Budniak, Michał Kubik, Michał Marek i Jan Janovsky. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 9:4.

Następnym mecz zawodnicy MOKS-u rozegrają 20 stycznia o 16.00 w Gliwicach. Ich rywalem będzie miejscowy Piast.

Program 13. kolejki
Sobota: AZS UŚ Katowice - AZS UG Gdańsk (godz. 17), Red Dragons Pniewy - FC Toruń (18), Gatta Active Zduńska Wola - MKS Pogoń '04 Szczecin (18)
Niedziela: Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok (16), Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów (18)
Poniedziałek: Rekord Bielsko-Biała - KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (20)