Jak pozyskać partnerów zagranicznych, wziąć udział w targach, skorzystać z usług doradczych, dotacji, pożyczek? Tego dowiedzą się przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w spotkaniu informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Mońkach.

Ogólnym tematem jest wsparcie przedsiębiorstw w zakresie współpracy międzynarodowej i rozwoju na rynkach zagranicznych oferowane przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Prelegentami będą eksperci z PFRR.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 lutego w Starostwie Powiatowym w Mońkach, (ul. Słowackiego 5A), przy czym do 12 lutego przyjmowane są zgłoszenia. Aby wziąć udział w seminarium należy:

  • wysłać e-mail na adres: anusiewicz@pfrr.pl (Karolina Anusiewicz) lub kochanowska@pfrr.pl (Magdalena Kochanowska).
  • zapisać się telefonicznie dzwoniąc na numer komórkowy 668 620 065 lub 666 022 869.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Początek o godz.

10.30. W ciągu ponad dwóch godzin uczestnicy dowiedzą się m.in. jak pozyskiwać partnerów zagranicznych, poręczenia, inwestycje kapitałowe; jak wziąć udział w misjach, targach oraz jak skorzystać z usług doradczy, dotacji oraz pożyczek.

Przedsiębiorcom zostaną również przedstawione działania opracowane wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w ramach projektu SUPER "Supporting eco-innovation toward international markets". Mają one na celu usprawnienie systemu wsparcia na rzecz przedsiębiorstw w zakresie ekoinnowacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (Action Plan).

Ramowy program seminarium:
10.30 – 11.00 – rejestracja uczestników i powitalna kawa
11.00 – 13.00 – przedstawienie możliwości wsparcia oferowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego:

  • Projekt SUPER - Supporting eco-innovation toward international markets; prezentacja opracowanego w ramach projektu Action Planu
  • Dział Projektów - pozyskiwanie partnerów zagranicznych, udział w misjach, targach, usługi doradcze, dotacje (Enterprise Europe Network, KAM2EastPoland, FFWD, GoSmart BSR, Internacjonalizacja)
  • Fundusz Pożyczkowy, Podlaski Fundusz Poręczeniowy, Podlaski Funduszu Kapitałowy

13.00 – lunch