MOSPS Białystok - mistrzowie Polski w siatkówce

Złota ekipa MOSPS Białystok.
Złota ekipa MOSPS Białystok. Arch. prywatne
MOSPS Białystok w wielkim stylu wywalczył mistrzostwo Polski młodzików w siatkówce! Takiego sukcesu ten sport w regionie bardzo potrzebował.

Choć najważniejsze jest to, jacy zawodnicy wyrosną z 14-15 letnich chłopców i czy dzięki nim stworzy się w Białymstoku silna drużyna, to teraz trzeba się cieszyć z tego, co jest.

- Z tą grupą pracuję od pięciu lat. Trzy lata temu zdobyliśmy srebrny medal w siatkarskich "trójkach", rok później zajęliśmy 5. miejsce w "czwórkach".
Wygraliśmy po drodze sporo turniejów. Do tego sukcesu prowadziła systematyczna praca - mówi trener mistrzów Witold Kaczmarek.

Młodzi siatkarze najbardziej potrzebowali ogrania z silnymi rywalami. M. in. dzięki powstaniu Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłki Siatkowej mogli jeździć na świetnie obsadzone turnieje.

- Najwięcej dały nam zawody w Berlinie, w których zajęliśmy drugie miejsce za drużyną z Austrii. Zagraliśmy tam dużo trudnych meczów. W Wołominie zaprocentowało także doświadczenie zebrane w turniejach ćwierćfinałowym i półfinałowym mistrzostw Polski. Wyszliśmy z nich z drugich miejsc po trudnych bojach - mówi Kaczmarek.

W finałach każde miejsce powyżej ósmego byłoby sukcesem. Tymczasem z meczu na mecz białostoczanie nabierali pewności siebie. W boju o złoto, po dramatycznej końcówce drugiej partii, 2:0 pokonali Chemika Bydgoszcz. Dodajmy, że najlepszym zawodnikiem imprezy, i to jednogłośnie, wybrano przyjmującego MOSPS-u, mierzącego 2 metry Pawła Gryca.

Droga do złota w Wołominie:
W grupie B: AKS WSS Łódź 2:1, AZS UWM Olsztyn 1:2, Olimpia Sulęcin 2:0.
Półfinał: Wifama Łódź 2:0 (25:21, 25:18). Finał: Chemik Bydgoszcz 2:0 (25:22, 31:29).
Drużyna mistrzów Polski MOSPS Białystok - rozgrywający: Piotr Nowik (kapitan), Kamil Dec; środkowi: Adam Torebko, Tomasz Sawicki, Patryk Michałowski; przyjmujący: Paweł Gryc, Damian Jakubiuk, Jakub Sural, Maciej Jatkowski; atakujący: Bartosz Bakanacz, Mikołaj Grabowski; libero: Karol Lul, Jakub Żolik, Patryk Wróbel.
Na zdjęciu MOSPS Białystok
Stoją od lewej: Anna Piech (trenerka), Izabela Nowicka (trenerka i statystyk), Maciej Jatkowski, Paweł Gryc, Patryk Michałowski, Tomasz Sawicki, Bartosz Bakanacz, Damian Jakubiuk, Mikołaj Grabowski, trener Witold Kaczmarek.
Dolny rząd od lewej: Patryk Wróbel, Kamil Dec, Karol Lul, Adam Torebko, Jakub Sural, Jakub Żolik, Piotr Nowik.