Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Można już składać e-wnioski o dopłaty bezpośrednie. Aplikacja eWniosekPlus została usprawniona

(koci)
Aplikacja eWniosekPlus będzie dostępna przez całą dobę (z wyłączeniem przerw roboczych)
Aplikacja eWniosekPlus będzie dostępna przez całą dobę (z wyłączeniem przerw roboczych) Archiwum
Od dziś (15 marca) rolnicy mogą składać e-wnioski o dopłaty bezpośrednie – obowiązkowo przez internet. Gdzie mogą szukać pomocy ci, którzy nie radzą sobie z aplikacją eWniosekPlus? Podobnie, jak w roku mogą skorzystać z odpłatnej pomocy oferowanej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Podlaską Izbę Rolniczą.

Cennik za wypełnianie wniosków o dopłaty bezpośrednie nie zmienił się w porównaniu do ubiegłego roku. Osoby, które chcą skorzystać z pomocy fachowców powinny umówić się na określony termin.

Aplikacja eWniosekPlus będzie dostępna przez całą dobę (z wyłączeniem przerw roboczych). Osoby, które będą samodzielnie wypełniać wniosek mogą rozłożyć sobie pracę na raty. Nie ma bowiem limitu wejść na dany wniosek. W trakcie jego wypełniania można go zapisywać, zamykać i ponownie otwierać do czasu wysłania do ARiMR. Agencja zaleca zapisywanie wniosków roboczych w trackie ich wypełniania, zwłaszcza jeśli są one „duże”. Aplikacja eWniosekPlus nie zapisuje bowiem automatycznie danych we wnioskach.

Wypełnia samodzielnie i chwali sobie e-wnioski

Wypełnianie wniosku przez Internet chwali sobie Joanna Kaczyńska, rolniczka ze wsi Mystki Rzym, która już w minionym roku robiła to samodzielnie. Przyznaje, że samo wypełnienie wniosku nie było trudne, ale dość pracochłonne (wynikało to z niedoskonałości systemu, pewne rzeczy trzeba było prostować). W ubiegłym roku system też często się zawieszał. W tym roku powinno być lepiej.

- Mimo wszystko odpowiada mi ten sposób składania wniosku – mówi Joanna Kaczyńska . – Mogę to robić o każdej porze dnia i nocy.

Składasz e-wniosek po raz pierwszy? Potrzebujesz tych danych


Rolnicy, którzy w tym roku będą korzystać z e-wniosku po raz pierwszy, by uzyskać do niego dostęp, powinni najpierw utworzyć konto. W tym celu trzeba wejść na stronę www.arimr.gov.pl w zakładkę eWniosekPlus. Tu podać trzy dane weryfikacyjne:

  • numer identyfikacyjny producenta – „numer gospodarstwa”,
  • kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku 2018 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w roku 2018 należy wprowadzić wartość 0),
  • 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Zalecane jest również wskazanie adresu e-mail - pole nieobowiązkowe. Na ten adres agencja będzie przesyłała ewentualne powiadomienia. Po poprawnej weryfikacji system automatycznie założy konto oraz pozwoli na wprowadzenie indywidualnego hasła w celu zapewnienia możliwości ponownego logowania do systemu.

Przypomnijmy, że wnioski o dopłaty można składać do 15 maja. Wniosek o przyznanie płatności można wprawdzie złożyć później – w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do 10 czerwca 2019 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia (licząc od 16 maja), stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna