MP w lekkiej atletyce do lat 23. Srebrny oszczep Marii Andrejczyk

mark
Maria Andrejczyk
Maria Andrejczyk Andrzej Szkocki/Polska Press
Tydzień po mistrzostwach Polski do lat 20, w Sieradzu przeprowadzono czempionat kraju młodzieżowców do lat 23. I w tych zawodach nie zabrakło naszych reprezentantów na podium.

Najwięcej radości dostarczyły nam zawodniczki Podlasia Białystok: Magdalena Żebrowska i Klaudia Kardasz. Obie lekkoatletki były faworytkami w swoich konkurencjach i obie nie zawiodły.

Klaudia Kardasz wywalczyła złoto w pchnięciu kulą wynikiem 17.46. Natomiast Magdalena Żebrowska wygrała konkurs skoku w dal rezultatem 6.13.

Do formy powoli dochodzi po kontuzji oszczepniczka Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk. W Sieradzu rzuciła oszczepem na odległość 53.39 i jest to jej najlepszy tegoroczny wynik.

Wicemistrzem został także Bartosz Chojnowski (Podlasie) w skoku w dal 7.47 oraz Marlena Gola w biegu na 200 metrów 24.43.

Ponadto brązowe medale wywalczyła sztafeta Juvenii Białystok w biegu 4 x 400 metrów w składzie Elżbieta Pukszta, Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Sielawa i Eliza Grzymała. Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów zajął Maksymialian Klepacki (UKS 19 Bojary) 47.42 i Marlena Gola (Podlasie) w sprinterskim biegu na 100 metrów.

W klasyfikacji medalowej Podlasie Białystok z dorobkiem pięciu krążków (dwóch złotych medali, dwóch srebrnych i 1 brązowym) zajęło 7. miejsce. Natomiast w punktacji punktowej Podlasie było ósme. Na 37 miejscu sklasyfikowano UKS 19 Bojary Białystok.

Medaliści i wyniki podlaskich lekkoatletek i lekkoatletów w Mistrzostwach Polski do lat 23

Kobiety

100 m: 3. Marlena Gola (Podlasie Białystok) 11.92

200 m: 2. Marlena Gola (Podlasie Białystok) 24.43

1500 m: 9. Sylwia Ciołko (Podlasie Białystok) 4:43.19, 10. Barbara Skrzypko (Podlasie Białystok) 4:44.66

3000 m prz.: 9. Barbara Kobeszko (Prefbet Śniadowo) 12:35.06.

4x100 m: 6. Juvenia Białystok (Elżbieta Pukszta, Angelika Kwiatkowska, Justyna Kaczmarczyk, Eliza Grzymała 48.95

4x400 m: 8. Juvenia Białystok (Elżbieta Pukszta, Angelika Kwiatkowska, Aleksandra Sielawa, Eliza Grzymała)

wzwyż: 7. Joanna Bernatowicz (Podlasie Białystok) 1.65, 8. Anna Bernatowicz (Podlasie Białystok) 1.65.

kula: 1. Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) 17.46, 9. Anna Jaroszewicz (Juvenia Białystok) 12.38

oszczep: 2. Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) 53.39, 9. Urszula Białomyzy (UKS Czwórka Białystok) 37.91.

dysk: 9. Sandra Dawidowska (UKS 19 Bojary) 37.46

w dal: 1. Magdalena Żebrowska (Podlasie Białystok) 6.13

Mężczyźni

110 m pł: 6. Artur Dakowicz (Podlasie Białystok) 15.21, 7. Paweł Suproń (Podlasie Białystok) 15.22

400 m: 3. Masymilian Klepacki (UKS 19 Bojary) 47.42.

trójskok: 7. Kamil Popowski (Podlasie Białystok) 14.09