MŚ 2017. Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal w rzucie młotem (zdjęcia)

(mck), Mateusz Skrzyński
MŚ 2017. Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal w rzucie młotem.  Paweł Fajdak mistrzem świata
MŚ 2017. Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal w rzucie młotem. Paweł Fajdak mistrzem świata Andrzej Banaś
Wojciech Nowicki z brązowym medalem Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce w Londynie! Białostoczanin uległ Pawłowi Fajdekowi oraz Rosjaninowi Waleremu Pronkinowi.

Nasi młociarze nie zawiedli w finale MŚ w Londynie. Paweł Fajdek po raz trzeci został mistrzem świata. Wojciech Nowicki zdobył brąz, a srebro stracił w ostatniej, szóstej serii.

Wojciech Nowicki zdobył brązowy medal MŚ 2017 w Londynie

Paweł Fajdek motywując siebie powiedział przed finałem, że jak nie wróci do hotelu ze złotem, to będzie spał na podłodze. Zaczął od rzutu spalonego, potem z każdym rzutem się poprawiał, aż do tego zwycięskiego rzutu (77,09 – 79,73 – 79,81). Kolejne dwie serie nie miały już znaczenia dla czołowej pozycji. Rywale nie byli w stanie dorzucić do Pawła Fajdka. Mistrz przy piątym rzucie osiągnął nieco mniej (79,40), a ostatni rzut spalił. Potem rozluźniony mistrz świata rozłożył się w kole. Zapewne w tym momencie myślał sobie o konkursie w na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie nie przebrnął eliminacji.

Wojciech Nowicki ma brązowy medal z wynikiem 78,03 m

W Brazylii udało się Wojciechowi Nowickiemu, który przed wylotem do Londynu wygrał z Pawłem Fajdkiem na mistrzostwach Polski w Białymstoku. Nowicki w Rio zdobył brązowy medal, podobnie było w piątkowy wieczór na MŚ. Ale Polak miał szansę na srebro, bowiem w 3. serii rzucił na odległość 78,03 i przez moment był nawet pierwszy. Chwilę potem najdalszy rzut w konkursie oddał Fajdek.

Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem. Wojciech Nowicki trzeci

Nowicki wicemistrzem świata był do ostatniej serii. Wtedy przerzucił go Walerij Pronkin wynikiem 78,16. Polski młociarz w swoim ostatnim rzucie nie odrobił straty 13 centymetrów. Ale obronił brąz z Pekinu.

MŚ 2017 Londyn. Wojciech Nowicki wywalczył brązowy medal w rzucie młotem

Konkurs rzutu młotem mężczyzn zakończył się dla Polaków podobnie jak konkurs kobiet, gdzie złoto zdobyła Anita Włodarczyk, a brąz Malwina Kopron. Polacy podczas mistrzostw świata w Londynie zdobyli sześć medali:

Paweł Fajdek - złoto w rzucie młotem (11.08.2017)
Wojciech Nowicki - brąz w rzucie młotem (11.08.2017)