MŚ siatkarzy. Ukraina wygrała z Holandią i awansowała do ćwierćfinału

OPRAC.:
Krzysztof Kawa
Reprezentacja Ukrainy grała w fazie grupowej w Katowicach
Reprezentacja Ukrainy grała w fazie grupowej w Katowicach Sylwia Dabrowa
Ukraińscy siatkarze wygrali w Lublanie z Holandią 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) w 1/8 finału mistrzostw świata. W ćwierćfinale zmierzą się ze Słoweńcami, którzy w sobotę pokonali Niemców 3:1.

W pierwszym secie Holendrzy zepsuli dużo zagrywek. Popełniali błędy w przyjęciu i ataku, a ich lider Nimir Abdel Aziz był bardzo nieskuteczny. Ołeh Płotnycki zdobył 24. punkt dla Ukrainy asem serwisowym, a piłkę setową wykorzystał Wasyl Tupczi.

Drugi set był bardziej wyrównany, ale Ukraińcy od stanu 14:14 stopniowo powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 25:19. W trzecim secie również dominowali, a Holendrzy ani razu nie wyszli na prowadzenie. Spotkanie zakończył atakiem ze środka Jurij Semeniuk.

Ukraińcy zdobyli w całym meczu aż 11 punktów po bloku, natomiast Holendrzy zaledwie jeden.

W poniedziałek o godz. 21 Francuzi zagrają z Japończykami. Zwycięzca tego spotkania w ćwierćfinale zmierzy się z Włochami.