Mundial 2010. RPA-Meksyk. MŚ rozpoczęte! Zobacz bramki (wideo)

(miłk)
Mundial 2010. RPA-Meksyk.
Mundial 2010. RPA-Meksyk. Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zaczęły się na dobre.

Mundial 2010. RPA-Meksyk. W inauguracyjnym spotkaniu, gospodarze, reprezentacja Republiki Południowej Afryki zremisowali 1:1 z Meksykiem. Obie drużyny występują w grupie A , w której znajdują się jeszcze Francja i Urugwaj.

Do przerwy lepiej prezentowali się Meksykanie. Stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, strzelili nawet gola, nie uznanego przez sędziego. Gospodarze na ich tle prezentowali się słabo i mogli mówić o szczęściu, że utrzymali wynik bezbramkowy.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Newralgiczny moment nastąpił w 55. minucie. Siphiwe Tshabalala wyszedł do prostopadłego podania i z rogu pola karnego pięknie huknął "w okienko" bramki Meksyku. Tak padł pierwszy gol mistrzostw. Futboliści RPA i kibice byli w tej chwili w siódmym niebie.

Na ziemię chciał ich sprowadzić Dos Santos. Tym razem to Meksykanin walnął w okienko, ale golkiper RPA, Itumeleng Khune sparował piłkę na róg.

Wydawało się, że gospodarze zaczną turniej wymarzonym zwycięstwem. Nie od parady jednak w zespole Meksyku gra kilka gwiazd. Znakomitą zmianę dał już 37-letni Cuauhtemoc Blanco. Ożywił poczynania drużyny. Bramkę wyrównującą strzelił natomiast znany z FC Barcelony Rafael Marquez.

RPA - Meksyk 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Tshabalala 55, 1:1 - Marquez 79.

To, co najlepsze w pierwszych trzech dniach mistrzostw świata, zobaczymy wieczorami. Na deser mundialowych dni odbędą się spotkania: już dziś: Urugwaj - Francja, w sobotę: USA - Anglia, a w niedzielę: Niemcy - Australia.

"Urusi" zapowiadają, że są w życiowej formie. - Zobaczymy, jak daleko dojdziemy w turnieju, ale jesteśmy spokojni, bo zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy i jesteśmy gotowi - mówi kapitan Urugwaju Diego Lugano.

W ciągu dnia do rozegrania wyznaczono teoretycznie mniej szlagierowe spotkania. Jednak, np. w sobotę warto obejrzeć popisy Lionela Messiego i jego Argentyny w meczu przeciwko groźnej Nigerii.