Mundial 2014: Argentyna nie zachwyciła, ale wygrała (wideo)

(Agencja TVN/x-news)
Mecz rozpoczął się dla "Albicelestes" znakomicie. W trzeciej minucie po dośrodkowaniu Messiego Marcos Rojo nie zdołał oddać strzału głową, ale minimalnie zmienił kierunek lotu piłki, która trafiła w nogę obrońcy Seada Kolasinaca i wtoczyła się do bramki.

Naszpikowana gwiazdami drużyna z Ameryki Południowej nie poszła jednak za ciosem. Bośniacy również nie potrafili odpowiedzieć skuteczną akcją i do przerwy wynik się nie zmienił. Na kolejną bramkę kibice na zmodernizowanej Maracanie czekali do 65. minuty. Wtedy Lionel Messi przyjął podanie od Gonzalo Higuaina, ograł bośniackich obrońców i ładnym, mierzonym strzałem zdobył bramkę na 2:0. Był to dopiero drugi gol 26-letniego piłkarza w mistrzostwach świata. Poprzedniego strzelił osiem lat temu w Niemczech, w meczu z Serbią i Czarnogórą.

Bośniacy próbowali zdobyć kontaktową bramkę, ale niewiele z tych akcji wynikało. Cel udało im się osiągnąć dopiero w 85. minucie. Prostopadłą piłkę otrzymał Vedad Ibisević i z ostrego kąta zaskoczył Sergio Romero. Na wyrównanie piłkarzom z Bałkanów jednak zabrakło czasu.

Drugi mecz grupy F, pomiędzy Iranem i Nigerią, zostanie rozegrany w poniedziałek.