My tu rządzimy!!!

Miłosz Karbowski
Od lewej: Michał Jaskulski, Konrad Woroniecki, Sebastian Wójcik i Rafał Matusiak. Liderzy I ligi. A. Zgiet
Hajnówka. Nie sposób powiedzieć, by kolejne trzy punkty siatkarze Pronaru wywalczyli. Oni je sobie po prostu wzięli.

Hajnówka to małe miasto, według Głównego Urzędu Statystycznego, ósme pod względem wielkości w województwie podlaskim. Warto sprawdzić, gdzie leży na mapie, bo właśnie rządzi w I lidze siatkówki mężczyzn. Pronar rozgromił Avię Świdnik 3:0 i jest liderem tabeli!

Wszystko im wychodzi

- Tak naprawdę to nie wiem, dlaczego to wszystko się dzieje. Po prostu wychodzimy na boisko i robimy swoje. Jesteśmy zgranym kolektywem, dokładamy duże zaangażowanie i wychodzi. Nie ma recepty na wygrywanie. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a dziś pozwolił nam na wiele - mówił środkowy "Traktorów" Michał Jaskulski.
Z drugiej strony gospodarze wytrącili świdniczanom wszystkie atuty z ręki. - Wolę wersję, że to my tak dobrze gramy, a nie liga taka słaba. Trudno coś zrobić rywalom, jak nam wszystko wychodzi. Każda kontra, blok, zagrywka... Trudno im się w tym odnaleźć - mówi trener Pronaru Paweł Blomberg.
Przez godzinę i 20 minut trwania meczu, hajnowianie nawet przez moment nie poczuli zagrożenia. Tylko w pierwszym secie goście, jako tako, dotrzymywali im kroku. Małym przełomem była długa wymiana, którą, mimo trudnej sytuacji, skończył Rafał Matusiak. Zrobiło się 13:10 i tą niewielką przewagę Pronar pewnie utrzymał.

Uwaga! Odjazd!

W kolejnych setach "Traktory" odjeżdżały rywalom już na początku z siłą najnowszego modelu kanadyjskiego Masseya Fergussona. Kulminacja nadeszła na starcie trzeciej partii. Świeżo upieczony tata Zuzi Łukasz Staniewski, wstrzelił się w zagrywce, a koledzy wieńczyli dzieło na siatce. W efekcie zanim set się na dobre rozpoczął, było 10:0! Pronar po prostu grał lepiej w każdym elemencie siatkówki. Avia robiła co mogła, przy dobrym przyjęciu odgryzała się atakami ze środka. To był jednak łabędzi śpiew gości. Ostatniego gwoździa w meczu wbił świetnie dysponowany Sebastian Wójcik.
Pronar Parkiet Hajnówka - Avia Świdnik 3:0 (25:22, 25:18, 25:16)
Pronar: Woroniecki (2 pkt), Matusiak (9), Staniewski (10), Kozioł (14), Wójcik (14), Jaskulski (3), Knasiecki (libero) oraz Niemiec, Zrajkowski.
Avia: Gorzkiewicz, Baranowski, Żurek, Jarosz, Pawłowski, Malicki, Kowalski (libero) oraz Wójcicki, Golec, Kurek.
Przebieg meczu:
1. set: 5:4. 10:9. 15:12. 20:17. 25:22. 2. set: 5:2. 10:6. 15:8. 20:14. 25:18. 3. set: 5:0. 10:0. 15:7. 20:12. 25:16.
Widzów: 350.

Cytat dnia

Paweł Blomberg, trener Pronaru Parkiet: Wyglądało dziś na to, że mamy rezerwy. Gdyby zaszła potrzeba, stać nas było na wykrzesanie z siebie jeszcze więcej. Ale cóż, 4:0 w siatkówce się wygrać nie da.