Nadążyć za nowoczesnością. WUP zaprasza do udziału w konkursie

Artykuł sponsorowany
Ideą konkursu „Organizacja ucząca się” jest przede wszystkim upowszechnianie kształcenia ustawicznego wśród osób pracujących. To też idea, która upowszechnia zdobywanie wiedzy w różnych organizacjach: samorządowych, społecznych, pracodawców, organizacjach, które na co dzień działają różnych obszarach i w różnych branżach – mówi Janina Mironowicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. I zaprasza wszystkich pracodawców do zgłaszania się do – trzeciej już z kolei – tegorocznej edycji.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno firmy z sektora MŚP, duże firmy, jak i pracodawcy z sektora publicznego. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni w trzech kategoriach z uwzględnieniem obszaru działania:

• „Mikro i Małe Przedsiębiorstwa” (zatrudnienie do 49 pracowników)
• „Średnie i Duże Przedsiębiorstwa” (zatrudnienie od 50 pracowników)
• „Sektor publiczny”

Na zgłoszenia zostało już coraz mniej czasu. Termin na złożenie formularza aplikacyjnego mija już 31 października.

- To ważne, żeby inni wiedzieli, że pracodawca dba o swoich pracowników. Bo w ten sposób dba o rynek i dba o siebie. To dobra informacja dla partnerów biznesowych – zachęca Janina Mironowicz. I tłumaczy, dlaczego to takie ważne, by inwestować w rozwój swoich pracowników: - Świat się rozwija. W przedsiębiorstwach stosowane są nowe technologie. Nowoczesność wchodzi w każdy zakamarek. W związku z tym każdy z pracodawców, każdy z pracowników musi zdobywać nową wiedzę. A zdobywając nową wiedzę – też pracuje na rzecz swojej organizacji, swojego przedsiębiorstwa, swojego pracodawcy, swojego otoczenia – przekonuje.
Na szczęście potrzeba kształcenia to nie tylko teoria. Szefowie firm też zauważają tę konieczność. I – co najważniejsze – dbają o to, by ich pracownicy szkolili się, podnosili swoje kwalifikacje. Co więcej – podkreślają, jak ważna jest dobra atmosfera w organizacji. Bo to ona zagwarantuje, że poszczególni jej członkowie będą chcieli nową wiedzą i nowymi umiejętnościami dzielić się ze współpracownikami.

- Działamy w branży nowych technologii. Aby się liczyć na rynku, musimy cały czas się rozwijać i iść do przodu – mówi Iwona Ługuna z firmy Tangram Care s.c. I dodaje: - Cały czas pamiętamy, że inwestując w naszych pracowników, tak naprawdę inwestujemy w naszą firmę. Bo my z tych nowych technologii nie tylko korzystamy, ale także je tworzymy. Dlatego zawsze musimy być o krok do przodu przed innymi.

Firma Tangram Care s.c. w ubiegłym roku została wyróżniona w konkursie. - Już samo wypełnienie formularza pokazało nam, w których obszarach działamy dobrze, a które wymagają jeszcze od nas pewnej poprawy i dopracowania.
Jak mówi Iwona Ługuna – konkurs zmotywował ich także do opracowania nowych sposobów inwestowania w pracowników. - Staramy się, by zawsze mieli od nas wsparcie w rozwiązywaniu problemów, dlatego stawiamy duży nacisk na uczenie się wewnątrz naszej organizacji.
A sam konkurs? … nie ma wątpliwości: warto brać w nim udział. - To sygnał dla naszych potencjalnych pracowników, że warto u nas pracować, by my inwestujemy w rozwój pracowników
– dodaje Iwona Ługuna.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali w lutym 2018 roku. Dodatkową nagrodą jest promocja zwycięzców na lokalnym rynku pracy.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zawarte są w Regulaminie konkursu zamieszczonym na stronie: wupbialystok.praca.gov.pl w zakładce Konkurs „Organizacja ucząca się 2017”

Formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, ul. Pogodna 22, 15-354 Białystok w terminie do 31 października 2017 roku.

Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku we współpracy z Politechnikę Białostocką i Gazetą Współczesną. Honorowy Patronat objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Rektor Politechniki Białostockiej, Podlaskie Forum Gospodarcze, Podlaski Związek Pracodawców. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, portal bialystokonline.pl, Gazeta Współczesna.

Organizatorzy

Honorowy Patronat

Patronat medialny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna