Nagroda dla Natalii Maliszewskiej za wybitne wyniki sportowe

Natalia Maliszewska i jej trenerka Urszula Kamińska otrzymały nagrody finansowe od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Anatol Chomicz
30 tysięcy złotych dla Natalii Maliszewskiej i 20 tysięcy dla jej trenerki Urszuli Kamińskiej – prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nagrodził przedstawicielki Juvenii Białystok za wybitne osiągnięcia.

23–letnia Maliszewska pokonała kolejne bariery, które dla polskich specjalistów od toru krótkiego jeszcze niedawno były w sferze marzeń. Zawodniczka Juvenii została mistrzynią Europy na dystansie 500 metrów i w tej samej konkurencji wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata, W ubiegłym roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata.

Przeczytaj także o złotym medalu mistrzostw Europy dla Natalii Maliszewskiej

– Jestem dumny z faktu, że mamy tak wybitnych sportowców. To wielka radość, a dla naszego miasta i świetna promocja – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski podczas uroczystości w Pałacyku Gościnnym.

Przeczytaj także o wygranej Natalii Maliszewskiej w plebiscycie na najlepszego zawodnika województwa podlaskiego

Maliszewska na zakończenie sezonu wystartowała w mistrzostwach Polski w Tomaszowie Mazowieckim. Białostoczanka wygrała swój koronny dystans 500 metrów, na 1000 metrów zajęła trzecie miejsce i wygrała w superfinale na 3000 metrów. Oczywiście zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji wielobojowej. Kolejne miejsca w wieloboju także przypadły zawodniczkom białostockiego klubu. Druga była Gabriela Topolska (pierwsza na 1500 metrów i druga w superfinale), a trzecia Nikola Mazur (pierwsza na 1000 metrów i trzecia na 500 metrów). Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Szymon Wilczyk z Juvenii. Zawodnik ten wygrał na 500, 1000 i 1500 metrów oraz w klasyfikacji wielobojowej. Drugi w wieloboju był Paweł Adamski z Juvenii (drugi na 500 metrów, trzeci na 1000 i pierwszy w superfinale).

W wyścigach sztafet oczywiście wygrały drużyny Juvenii.