Najbliższy rywal AZS-u zawodzi

Pierwszy mecz w ekstraklasie w barwach Dąbrowy zagrała Katarzyna Walawender
Pierwszy mecz w ekstraklasie w barwach Dąbrowy zagrała Katarzyna Walawender Archiwum
Dąbrowa Górnicza. MKS Dąbrowa Górnicza, z którym w piątek zagra u siebie AZS Białystok, nieoczekiwanie przegrał u siebie z Gwardią Wrocław 2:3.

MKS w tym sezonie będzie reprezentował Polskę w Lidze Mistrzyń. Po trzech setach gospodynie prowadziły 2:1 i wydawało się, że zdobędzie planowe trzy punkty. W barwach zespołu z Dąbrowy Górniczej nieźle spisywały się zawodniczki, które do tej drużyny przyszły w przerwie letniej z AZS-u: Agata Karczmarzewska-Pura i Katarzyna Walawender.

Losy spotkania jednak się odmieniły. W pojedynku na zagrywki zaczęły górować gwardzistki. W tie-breaku kiepskie przyjęcie gospodyń przekładało się na trudne pozycje w ataku, a wrocławianki znakomicie ustawiały blok. W ten sposób zasłużenie wygrały 3:2.

MKS Dąbrowa Górnicza - Gwardia Wrocław 2:3 (25:21, 17:25, 25:15, 22:25, 10:15)