Największy turniej na wschód od Wisły

(bieb)
Finał singla. Marcela Koek (na zdjęciu) wygrała z Barbarą Sobaszkiewicz 6:3 i 6:3. Artur Rolak PKO BP Olecko Cup
Niedzielny finał singla wygrała holenderka Marcela Koek.

W sobotę deblowe gry rozstrzygnęły na swoją korzyść Czeszki: Martina Kubickowa i Martina Borecka. Wczoraj zakończył się 10 turniej tenisowy PKO BP Olecko Cup.

Tym razem wzięło udział 32 zawodniczki z 13 państw. Wielkich sław nie było, bo i pula 10 dolarów na nagrody nie stanowi dla nich pokusy. Na kortach pojawiły się zawodowe tenisistki z dalszych miejsc listy rankingowej.

Przez siedem dni olecczanie i turyści mogli przyglądać się popisom tenisistek. Zawody odbywały się na kortach MOSiR znajdujących się nad jeziorem Oleckie Wielkie.

- Kibiców nie brakowało, a w finałach zabrakło miejsc na trybunach - mówi Andrzej Kamiński, dyrektor MOSiR.

Marcela Koek pokonała w finale polkę Barbarę Sobaszkiewicz. W finale debla para Kubickowa - Borecka wygrały ze Słowaczkami Martiną Fratovą i Simonką Pajovą.

- Będzie kontynuacja, bo nasz turniej jest najważniejszymi polskimi zawodami tenisowymi na wschód od Wisły - zapowiada Andrzej Kamiński.