Nasi kajakarze z trzema medalami mistrzostw Polski

Poznań. Złoto, srebro i brąz to dorobek naszych zawodników w kajakowych mistrzostwach Polski. Były one jednocześnie eliminacją do kadry.

Warto podkreślić przede wszystkim powrót dwójki: Marek Twardowski, Adam Wysocki. Zawodnicy Sparty Augustów w duecie popłynęli tylko dystans 200 metrów i go wygrali. "Twardy" dołożył też brązowy medal w jedynce na 500 m. Wysocki był na tym dystansie 5., a w K-1 na 200 metrów - 6. Do finału "A" wszedł jeszcze Twardowski w K-1 na 1000 m i zajął w nim 9. pozycję.

Przyzwyczailismy się, że z krajowego czempionatu augustowianie przywożą worek złotych medali, jednak Twardowski dopiero dochodzi do siebie po poważnym skręcie jelit i to w ogóle cud, że wrócił do sportu. Widać, że w Polsce nadal mogą być liderami - bezwględnie wciąż tworzą najlepsza kajakową dwójkę.

Dwa finały w jedynce zaliczyła koleżanka klubowa Marka i Adama, Edyta Dzieniszewska. Była 6. w K-1 na 500 metrów i 5. w K-1 na 1000. Srebrny medal na tym drugim dystansie wywalczyła Sandra Pawełczak z Dojlid Białystok. W K-1 na 200 m zajeła 5. miejsce, podobnie w K-1 na 500.

Kanadyjkarz Dojlid, Paweł Skowroński otarł się o podium w C-1 na 500 m, przypływając na 4. lokacie. 6. w C-1 na 5 kilometrów był Michał Mróz z Cresovii Białystok. Wreszcie, miłą niespodziankę sprawili Łukasz Lech i Patryk Lewkiewicz ze Sparty. W K-2 na 500 m awansowali do finału i zajęli w nim 7. pozycję.