Nasi wzorowi agroprzedsiębiorcy zostali nagrodzeni. Znaleźli się w gronie najlepszych w kraju

Donata Żmiejko
Donata Żmiejko
Gala Agrobiznesu jest coroczną okazją do spotkania i wyróżnienia najlepszych przedsiębiorców z branży rolniczej
Gala Agrobiznesu jest coroczną okazją do spotkania i wyróżnienia najlepszych przedsiębiorców z branży rolniczej GOV.pl
Mnóstwo emocji było u laureatów 30-edycji konkursu Agroprzedsiębiorca RP, którzy zostali uhonorowani podczas Gali w Belwederze. W gronie nagrodzonych najlepszych przedsiębiorców z branży rolniczej znaleźli się przedstawiciele agrobiznesu z województwa podlaskiego.

Gala Agrobiznesu jest coroczną okazją do spotkania i wyróżnienia najlepszych rolników oraz przedsiębiorców z branży rolniczej. Konkurs rozgrywany jest w kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie, buzdygany i szyszaki. Z okazji tegorocznego jubileuszu laureaci minionych 29-edycji konkursowych otrzymali również, m.in. z rąk prezes KRUS Aleksandry Hadzik, medale 30-lecia konkursu Agroprzedsiębiorca RP.

Celem konkursu Agroprzedsiębiorca jest wyłanianie, nobilitowanie i promowanie najlepszych polskich rolników i agrofirm. Najlepszych – tzn. takich, którzy potrafili zbudować na wysokim poziomie swoje warsztaty pracy, korzystając przy tym umiejętnie z funduszy przedakcesyjnych i unijnych, którzy osiągają wysokie efekty produkcyjne i którzy pod każdym względem mogą służyć za wzór do naśladowania dla innych. O wysokiej randze konkursu Agroprzedsiębiorca RP świadczą też późniejsze dokonania jego laureatów, którzy stają się wizytówkami polskiego rolnictwa i agrobiznesu.

Z województwa podlaskiego uhonorowani zostali:

  • W kategorii Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP „Szyszaka” odebrała Wiera Pawluczuk, wieloletnia prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce.
  • W kategorii Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2020 „Buzdygana” otrzymali Grażyna Okrasińska-Remisiewicz i Andrzej Remisiewicz, właściciele firmy TRANS-ROL w miejscowości Kruszewo-Wypychy, zajmującej się kompleksowym zaopatrzeniem rolnictwa (hurt i detal) w nawozy, pasze i materiały budowlane.
  • W kategorii Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2020 „Szabla oficerska” trafiła do rąk Anny i Piotra Jankowskich, właścicieli firmy INTER-TECH w Zambrowie, specjalizującej się w wytwarzaniu ładowaczy czołowych – linia loader, osprzętu do ładowaczy, ładowarek, mini-ładowarek – linia smart, maszyn polowych – linia blue, maszyn zielonkowych – linia green, maszyn komunalnych – linia orange oraz wozów asenizacyjnych – linia silver.
  • W kategorii Zasłużony Promotor Agrobiznesu 2020 został wyróżniony dr hab. inż. Andrzej Borusiewicz, prof. WSA, prorektor ds. dydaktyki w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, w swojej pracy badawczo-naukowej zajmujący się wdrażaniem rozwiązań informatycznych w rolnictwie, technologiami rolnictwa precyzyjnego i rolnictwa 4.0. Jego celem jest kształcenie fachowych kadr dla szeroko rozumianego agrobiznesu w północno-wschodniej Polsce.
  • Na wniosek AgroBiznesKlubu minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda przyznał Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rolnictwa” 11-u laureatom konkursu Agroprzedsiębiorca RP oraz ich współpracownikom i partnerom. z naszego województwa otrzymali je wspomniani wcześniej Anna i Piotr Jankowscy, właściciele firmy INTER-TECH w Zambrowie.

- Został nam przyznany zaszczytny tytuł Wybitnego Agroprzedsiębiorcy RP 2020, a symbolem tego wyróżnienia są buzdygany – mówią Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele firmy TRANS-ROL z Kruszewa-Wypych obok Sokół, która jest autoryzowanym dystrybutorem nawozów mineralnych, melasowanych wysłodków, pasz białkowych BEZ GMO, wszelkich środków niezbędnych do produkcji rolnej oraz materiałów budowlanych. - To dla nas ogromne wyróżnienie, które mobilizuje do dalszej ciężkiej pracy.

W uroczystościach wziął udział Wojciech Mojkowski – dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z pracownikami oraz liczna grupa przedstawicieli z województwa podlaskiego w tym: Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego, Marcin Sekściński – wicewojewoda podlaski, Jacek Murawski – wicestarosta Zambrowski, Krzysztof Gołaszewski – burmistrz Łap, Krzysztof Czajkowski – kierownik KRUS PT w Wysokiem Mazowieckiem oraz wielu samorządowców, przedsiębiorców, koła gospodyń i zespół – "…kolej na Łapianki!”, działający przy Domu Kultury w Łapach.

Czytaj też:
Agroliga 2021. Oto najlepsi rolnicy w województwie podlaskim (zdjęcia)

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie