Nasz poseł ma kłopoty

Tomasz Kubaszewski [email protected]
Jeszcze na początku lutego B. Kamińska i J. Zieliński wspólnie przecinali wstęgę w suwalskim szpitalu. Teraz spotkają się przed sejmową komisją etyki.
Jeszcze na początku lutego B. Kamińska i J. Zieliński wspólnie przecinali wstęgę w suwalskim szpitalu. Teraz spotkają się przed sejmową komisją etyki.
Udostępnij:
Powołana zostanie nowa placówka.

Posłanka poskarżyła się na posła do komisji etyki, a ten nie pozostał dłużny.

Różnica jest taka, że ja nie domagam się ukarania pani poseł - mówi Jarosław Zieliński. - Chcę jedynie, by komisja zajęła stanowisko w tej kontrowersyjnej sprawie.

Jak informowaliśmy, pod koniec lutego Bożena Kamińska z PO wysłała do komisji etyki poselskiej wniosek dotyczący wypowiedzi reprezentującego PiS Zielińskiego. Poczuła się urażona dokonaną przez posła interpretacją tego, co w najbliższym czasie ma się wydarzyć w suwalskiej kulturze.

Powołana zostanie nowa placówka. B. Kamińska, która obecnie kieruje Młodzieżowym Domem Kultury, zamierza wystartować w konkursie na stanowisko dyrektora. Zieliński uważa, że wszystko jest już niemal rozstrzygnięte. Kamińska wygra konkurs. W zamian, jako posłanka, będzie załatwiać miejscowym władzom pieniądze na różne przedsięwzięcia. - To rodzaj korupcji politycznej - podsumował Zieliński.

To ostatnie stwierdzenie najbardziej posłankę poruszyło. Poczuła się urażona. Dlatego złożyła wniosek do komisji etyki.

Jak mówi jej przewodniczący - Franciszek Stefaniuk, sprawa doczeka się rozpatrzenia w najbliższym czasie.

- Dzieje się tak zawsze, gdy jeden poseł czuje się obrażony przez drugiego - wyjaśnia. - Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, słuchamy ich wyjaśnień. Raz komisja podziela stanowisko wnioskodawcy, raz - nie. Trudno z góry cokolwiek rozstrzygać.

Komisja będzie musiała zająć się także wnioskiem, który złożył J. Zieliński. Stało się to zaraz po wystąpieniu B. Kamińskiej. - Mamy tutaj do czynienia z wyraźnym konfliktem interesów - argumentuje Zieliński. - Dyrektor domu kultury podlega prezydentowi miasta. A jako posłanka koalicji rządowej nie ukrywa, że od niej zależą różne decyzje. Mamy więc do czynienia z sytuacją "coś za coś".

Według Zielińskiego, posłanka nie kieruje się interesem publicznym, lecz "wykorzystuje swoją funkcję w celu osiągnięcia pozycji dla siebie" i nie wywiązuje się należycie ani z obowiązków poselskich, ani dyrektorskich.

B. Kamińska w tej kwestii głos zabierała już parę razy. Jak zapewniała, z łączeniem funkcji sobie radzi. Nie dostrzega też tutaj kolizji interesów. Twierdzi również, że z suwalskimi władzami żadnych nieformalnych umów nie zawierała.

Poseł Zieliński zastanawia się nad tym, czy nie wystąpić z inicjatywą, która doprowadziłaby do ustawowego zakazu łączenia funkcji w parlamencie ze stanowiskami samorządowymi. - Bo w każdym takim przypadku pojawiają się wątpliwości - mówi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 14

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Aleksander
Komentarze wskazuja, ze to raczej poslanka jest klopotem. I to nie tylko wyborcow. Ale napewno kultury suwalskiej mierzonej iloscia wybitych Suwali nie uda sie podniesc rozmachem sali widowiskowej Suwalskiego Domu Kultury. Nie wysokich lotow jest kultura poslanki, ze w sadach chce mierzyc jej wartosc. Do tego etycznych. Obrazona poslanka. Obrazalska. Aleksander Radzaj
m
maria
Gdzie mozna dostac prace dla mlodych w Suwalkach bo tak obiecywali przed wyborami w biurze Zielinskiego czy Kaminskiej .
ż
że tak powiem
Sztandarowym hasłem Platformy jest profesjonalizm i poświęcenie jej parlamentarzystów w pracy na rzecz wyborców.Ta kobieta jest tego wszystkiego zaprzeczeniem, nie jest żadną tajemnicą w Suwałkach ,że czerwoni mają swoją reprezentantkę w Sejmie Nie udało się wcisnąć na listy SLD byłego sekretarza KW to wciśnięto Kamińską na listę PO.Niektórzy śmieją się ,że historia zatoczyła koło i wróciły czasy Siwaków, a ta Pani ma przydomek A. Siwak w spódnicy.To łączenie wielu już stanowisk i funkcji przywołuje u mnie piosenkę której fragment pozwolę sobie przytoczyć"
Jadą delegaci na Dworzec Centralny
A tam na peronie czeka na nich Albin
Ojra...

Uwija się Albin w pocie i w zadyszce
Jednej towarzyszce pomógł nieść walizkę
Ojra...

"że tak powiem" jeśli wierzyć samej zainteresowanej, to zadyszki nie ma. Bez problemu łączy wszystkie stanowiska i funkcje.
Abstrahując od tej konkretnej sytuacji, można przypuszczać, dlaczego stanowione jest złe prawo. Posłowie biegając z przecięcia wstęgi na konferencje prasowe, nie mają czasu na pracę merytoryczną. Może się mylę, ale praktycznie każda kolejna ustawa jest legislacyjnym bublem. Sami tak wybraliśmy
p
pamiętliwy
Sztandarowym hasłem Platformy jest profesjonalizm i poświęcenie jej parlamentarzystów w pracy na rzecz wyborców.Ta kobieta jest tego wszystkiego zaprzeczeniem, nie jest żadną tajemnicą w Suwałkach ,że czerwoni mają swoją reprezentantkę w Sejmie Nie udało się wcisnąć na listy SLD byłego sekretarza KW to wciśnięto Kamińską na listę PO.Niektórzy śmieją się ,że historia zatoczyła koło i wróciły czasy Siwaków, a ta Pani ma przydomek A. Siwak w spódnicy.To łączenie wielu już stanowisk i funkcji przywołuje u mnie piosenkę której fragment pozwolę sobie przytoczyć"
Jadą delegaci na Dworzec Centralny
A tam na peronie czeka na nich Albin
Ojra...

Uwija się Albin w pocie i w zadyszce
Jednej towarzyszce pomógł nieść walizkę
Ojra...
O
Obiektywny
Pani posłanka ma reprezentować mnie chociażby wobec urzędników i ich niekompetentnych decyzji wobec UM Suwałki. Jak mam się do niej zwrócić o pomoc, jeżeli wiem, że dostaje z tej instytucji co miesiąc wypłatę i ma tam wielu znajomych z pracy? To będzie wtedy konflikt interesu. Pani posłanka winna przewidzieć to, kondydując, że wypadać będzie reprezentować - głównie wyborców z Suwałk - m.in. w sprawach konfliktowych z miejscowym ratuszem.
G
Gość
Czas na refleksje... www.wpolityce.pl "PAŃSTWO DZIAŁA DOBRZE, BO SPRAWNIE ORGANIZUJE POGRZEBY?... USTAWA O TRANSP.KOLEJOWYM JASNO WSKAZUJE ODPOWIEDZIALNEGO ZA BEZPIECZEŃSTWO NA KOLEI. TO URZĄD TRANSP.KOLEJOWEGO, KTÓREGO PREZESEM JEST... MIANOWANY PRZEZ TUSKA, A NAD NIM SPRAWUJE NADZÓR MIN.NOWAK WCZESNIEJ GRABARCZYK. OD 2007 ROKU Z FUNDUSZY PRZYZNANYCH POLSCE NA KOLEI WYDANO ZALEDWIE 1%... NA NAGRODY DLA KOLESIÓW? DLACZEGO TAK SIE DZIEJE, BO TAM USADOWIONO OSOBY NIEUDOLNE, CWANE I NIEKOMPETENTNE, A MY PŁACIMY ZA ICH CWANIACTWO I NIEUDOLNOŚC ŻYCIEM... CZAS NA REFLEKSJE. TEN RZĄD NIE DZIAŁA - NAWET M.OLEJNIK W KOŃCU TO STWIERDZIŁA.
G
Gość
O zobaczie jak i tu pod...ją nasze składki. "Jednym słowem gangsta-dewasta. Jacek Vicek and Donek Fryc wywiązują się z z zadań zleconych przez 'własciwych mocodawców'. 'RZĄD PRZEJMUJE PIENIĄDZE ZMARŁYCH RENCISTÓW". Z KONT ZUS WYPAROWAŁO W UBROKU PONAD 8 MLD ZŁ, KTÓRE POWINNY SIE ZNAJDOWAĆ W FUNDUSZU RENTOWYM INF.RZECZPOSPOLITA. W TYM ROKU TEŻ PODSUNĄ 8-9 MLD ZŁ. RZĄD WYNALAZŁ SPRYTNY MECHANIZM FINANSOWY, KTÓRY POZWALA CO ROKU PRZEJMOWAĆ MILIARDY NASZYCH SKŁADEK UBEZPIECZENIOWYCH.... Lemingi głosujcie dalej na Peło albo Paliocich, zostaniecie pozbawieni wszystkiego.
G
Gość
nowyekran.pl "Sąd nad SPRAWIELIWYM sędzią". Pan sędzia udowadniał jak wiele wydano niesprawiedliwych wyroków na Polaków.... Pisali do Komorowskiego, a on sprawę zupełnie olał.
G
Gość
KŁOPOTY TO POWINNA MIEĆ PANI POSEŁ PO,ALE PRZY ICH RZĄDACH TO MOŻE BYC TAK JAK W WYMIENIONYCH PRZZYPADKACH
" Mirosław Drzewiecki, czyli słynny „Miro” lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel „grupy ITI”, telewizji „TVN” i „Wejchert Golf Club” nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.
– Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!
– Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu
– Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi."

I to bydło złodziejskie tak sie bogaci, ale jest to wina tępaków zwanych użytecznymi idiotami czyli wyborców PO. I dziś PO ich najbardziej okradło, a efekt tego wkrótce odczują na własnej skórze.
G
Gość
I to powiedział Jarosław Zieliński - syn Jana i Czesławy Zielińskiej. W 1986 ukończył studia w zakresie filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel: w 1986 w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach, w latach 1986–1987 w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku, w latach 1987–1990 w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, w latach 1995–1998 w Kolegium Nauczycielskim i Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. W latach 1998–2001 i 2002 był dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego w Suwałkach. W latach 1990–1995 pełnił funkcję kuratora oświaty w Suwałkach, zaś w 2001 podlaskiego kuratora oświaty w Białymstoku.

Kultura, kultura, kultura, a może jej "nadmiar"?

a to dopiero 'kultura' użyteczny idioto dla PełO, pełowiec z MSW brał łapówki po 5 mln zł, to 'kultura' odpowiadająca takim jak ty idioto.
G
Gość
I to powiedział Jarosław Zieliński - syn Jana i Czesławy Zielińskiej. W 1986 ukończył studia w zakresie filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel: w 1986 w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach, w latach 1986–1987 w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku, w latach 1987–1990 w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, w latach 1995–1998 w Kolegium Nauczycielskim i Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. W latach 1998–2001 i 2002 był dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego w Suwałkach. W latach 1990–1995 pełnił funkcję kuratora oświaty w Suwałkach, zaś w 2001 podlaskiego kuratora oświaty w Białymstoku.

Kultura, kultura, kultura, a może jej "nadmiar"?

i co lemingu? rozumiesz tyle ile potrafisz, a mało lemingu potrafisz...
i
ico
KŁOPOTY TO POWINNA MIEĆ PANI POSEŁ PO,ALE PRZY ICH RZĄDACH TO MOŻE BYC TAK JAK W WYMIENIONYCH PRZZYPADKACH
" Mirosław Drzewiecki, czyli słynny „Miro” lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel „grupy ITI”, telewizji „TVN” i „Wejchert Golf Club” nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.
– Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!
– Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu
– Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi."
G
Gość
I Zieliński ma RACJĘ ! Pani pełowska niech spada, nastepna cwaniaczka spod znaku partii miłości do kręcenia lodów. Czas wasz pełowcy już się kończy, więzienia się wam zapełnią.
G
Gość
I to powiedział Jarosław Zieliński - syn Jana i Czesławy Zielińskiej. W 1986 ukończył studia w zakresie filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel: w 1986 w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach, w latach 1986–1987 w Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku, w latach 1987–1990 w V Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, w latach 1995–1998 w Kolegium Nauczycielskim i Zespole Szkół nr 1 w Suwałkach. W latach 1998–2001 i 2002 był dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego w Suwałkach. W latach 1990–1995 pełnił funkcję kuratora oświaty w Suwałkach, zaś w 2001 podlaskiego kuratora oświaty w Białymstoku.

Kultura, kultura, kultura, a może jej "nadmiar"?
Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie