MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nasz Ranking. Najlepsze podlaskie przedsiębiorstwa z XVIII Złotej Setki poznamy w połowie grudnia

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Kurier Poranny/Archiwum
Jeszcze tylko przez tydzień można nadsyłać zgłoszenia do Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw 2020. Dokładnie rzecz ujmując, zgłoszenia przyjmujemy do piątku 5.listopada 2021 roku do godz. 23.59,59 (a więc na chwilę przed północą). Termin nadsyłania kandydatur do jedynej indywidualnej nagrody rankingu, czyli Menedżera Roku 2020 upływa dzisiaj - w piątek 29 października o takiej samej godzinie.

Co prawda nie wszyscy, których o to prosiliśmy odpowiedzieli na nasz apel, ale do końca dnia jeszcze daleko, więc cierpliwie czekamy. Po wstępnej selekcji, którą przeprowadzi redakcja Kuriera Porannego zwycięzcę tej kategorii wybierze kapituła Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw 2020.

Do finału awansuje do pięciu kandydatów, których zgłoszą organizacje biznesowe i menedżerowie roku z lat wcześniejszych. W ocenie będą się liczyły dokonania, osiągnięcia i charyzma kandydata.

Kalendarium rankingu XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw:

 • 8.10 – startuje XVIII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw publikacji
 • 8-29.10 – zbieranie zgłoszeń na kandydatów do kategorii Menedżer Roku od podmiotów, instytucji okołobiznesowych
 • 8.10-5.11 – zebranie z rynku ankiet: Innowacyjna Firma Roku i Lider Odpowiedzialnego Rozwoju
 • 8-16.11 – analiza ankiet-zgłoszeń (przez PwC/i Redakcję) oraz wybór do rekomendacji Kapitule po 5 nominacji w kategoriach: Innowacyjna Firma Roku, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku 2020
 • 17-19.11 – dystrybucja informacji o rekomendowanych kandydatach do nagród w kategoriach: Innowacje, Lider Odpowiedzialnego Rozwoju i Menedżer Roku 2020 do członków Kapituły
 • 22 -25.11 – posiedzenie Kapituły Rankingu: ostateczny kształt Złotej Setki (w głównej kategorii Przychód) oraz wybór laureatów w pozostałych kategoriach
 • 15.12.2021 r. - gala XVIII Złotej Setki Podlaskich Przedsiębiorstw

Czytaj również:

Przypominamy, że od tegorocznej edycji Złotej Setki listę rankingowych kategorii wzbogacamy o dwie nowe: Innowacyjną Firmę Roku i Lidera Odpowiedzialnego Rozwoju.

Mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się pokazać, jak podlaskie przedsiębiorstwa (bez względu na wielkość) traktują szeroko rozumianą innowacyjność oraz czy pamiętają nie tylko o społecznej odpowiedzialności biznesu, ale także np. ochronie środowiska i ekologii:

 • Innowacyjna Firma Roku – w oparciu o otrzymane zgłoszenia, po wstępnej analizie dokonanej przez redakcję Kuriera Porannego i partnerów merytorycznych (PwC oraz Dun & Bradstreet), kapituła rankingu wybierze laureata. Weźmie przy tym pod uwagę podejście przedsiębiorstwa do działań związanych z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną i zarządzaniem oraz nadzorem nad firmą oraz znaczenie tych obszarów w realizacji strategii przedsiębiorstwa.
 • Lider Odpowiedzialnego Rozwoju – także i w tym przypadku w oparciu o otrzymane zgłoszenia, po wstępnej analizie dokonanej przez redakcję Porannego i partnerów merytorycznych, kapituła Złotej Setki wybierze laureata, biorąc pod uwagę politykę przedsiębiorstwa związaną z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną prowadzenia firmy i ładem korporacyjnym.

By walczyć o nagrody w tych dwóch kategoriach trzeba wypełnić ankiety dostępne w internecie i odrębne dla każdej z kategorii - w Strefie Biznesu na portalu poranny.pl i w kolejnych tekstach o Złotej Setce.

Czytaj również:

Podkreślmy, że głównym wskazaniem Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw są przychody, jakie osiągają firmy duże, średnie i małe.
Do danych finansowych docieramy głównie dzięki firmie Dun & Bradstreet Poland Sp. z o.o. (dawniej Bisnode) - wywiadowni gospodarczej, świetnej znajomości polskiego rynku. Są one pozyskiwane przede wszystkim z raportów firm składanych w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Ponadto, merytorycznie współpracujemy również z PwC- firmą globalną, która specjalizuje się w doradztwie biznesowym, technologicznym, podatkowo-prawnym i audytach.

WAŻNE. Innym źródłem informacji są same podlaskie przedsiębiorstwa. To bardzo ważne, ponieważ z różnych względów (formalno-prawnych, organizacyjnych) dane z KRS nie zawsze są dostępne (szczególnie w terminie potrzebnym do tworzenia rankingu). Dlatego zachęcamy do bezpośrednich zgłoszeń same firmy. Prosimy o przesyłanie na adres mailowy autora tego tekstu - [email protected] - skanu:

 • Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego,
 • informacji o zatrudnieniu ogółem i na terenie województwa podlaskiego w 2020 roku.

Czytaj również:

TERMINY: na zgłoszenia do Złotej Setki czekamy do 5 listopada 2021 roku. Wyniki naszego rankingu ogłosimy podczas gali 15 grudnia tego roku (w auli Uniwersytetu w Białymstoku).

Nasz Ranking. Najlepsze podlaskie przedsiębiorstwa z XVIII Złotej Setki poznamy w połowie grudnia

Kolejne informacje związane z przygotowaniem XVIII edycji "Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw" będziemy prezentowali, co tydzień w Magazynie "Kurierze Porannym" oraz w portalu poranny.pl/strefa-biznesu i na Facebooku - profil Podlaskie Strefa Biznesu.

WAŻNE LINKI DO ZŁOTEJ SETKI – dostępne na portalu poranny.pl w Strefie Biznesu:

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu:
Andrzej Matys: kom. +48 505 111 498 oraz mail: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna